Usuwanie żylaków

usuwanie żylaków na nogachJeszcze niedawno usuwanie żylaków wiązało się z operacją i długim okresem rekonwalescencji. Na szczęście dziś, w dobie medycyny estetycznej, można poddać się laserowemu usunięciu żylaków metodą endowaskularną (Evlt), a następnego dnia cieszyć się życiem jak zwykle.

Podstawowa wiedza na temat żylaków

Widoczne żylaki ma co trzecia kobieta po 45 roku życia, i co piąty mężczyzna. Oprócz tego, że obniżają estetykę nóg, stanowią bardzo poważny problem zdrowotny. Zaburzenia przepływu krwi mogą doprowadzić do zakrzepów i zapalenia żył, a ostatecznie nawet do zatoru tętnicy płucnej. Żylaki prowadzą także do zapaleń tkanki podskórnej, a w konsekwencji do rozwoju owrzodzenia. Rozciągnięte – w wyniku ich rozwoju – ścianki żył stają się słabe, co może spowodować ich pęknięcie uwidaczniające się w postaci zasinień. Dodatkowo towarzyszą im takie dolegliwości jak obrzęki, drętwienie, uczucie ciężkości nóg oraz kurcze i bóle łydek.

Powstawanie żylaków wiąże się z nieprawidłowym działaniem zastawek w żyłach. Kiedy nie funkcjonują one prawidłowo, krew, która powinna płynąć w kierunku serca, zaczyna się cofać i zalegać w naczyniach. Nacisk, który wywiera na ścianki żył z czasem rośnie, prowadząc do ich rozszerzenia i deformacji.

Skłonność do żylaków może być odziedziczona, lecz duży wpływ na ich pojawienie się ma jakość prowadzonego życia (brak ruchu, stojąca bądź siedząca praca, palenie papierosów, nadwaga). Elementem terapii będzie więc z pewnością zminimalizowanie szkodliwego wpływu czynników środowiskowych.

Wewnątrzżylna terapia laserowa Fotona Spectro SP

Fotona Sectro SP dysponuje najgłębiej penetrującym promieniem dostępnym na rynku usług medycznych, co powoduje, że można go wykorzystywać do niszczenia niesprawnie funkcjonujących żył o dużej średnicy i schowanych głęboko pod skórą. Jego homogeniczne działanie znajduje szeroki zakres zastosowań oraz minimalizuje ryzyko uszkodzenia tkanek.

Do leczenia żylaków wykorzystujemy laser neodymowo-jagowy Fotona Spectro SP pracujący w trybie QCV i wykorzystujący długości fali 1064 nm.

Zalety wykorzystywanej przez nas metody:

  • nie wymaga hospitalizacji,
  • nie wymaga podawania znieczulenia ogólnego,
  • brak nacięć i blizn pooperacyjnych,
  • brak krwiaków, które towarzyszą klasycznym metodom usuwania żył,
  • krótki czas trwania zabiegu,
  • wysoka skuteczność – źródła naukowe wskazują 90%,
  • minimalne ryzyko powikłań,
  • szybki powrót do codziennych aktywności.

Przebieg laserowego usuwania żylaków w Lublinie

Małoinwazyjny zabieg, który przeprowadzamy, polega na wyłączeniu z krwiobiegu żyły, w której krew cofa się i zalega, co jest bezpośrednią przyczyną powstawania żylaków – w ten sposób usunięte zostają nie tylko zmiany naczyniowe w postaci żylaków, ale także przyczyna ich powstawania. W tym celu wykorzystywana jest energia laserowa – odpowiednie jej dobranie pozwala na zamknięcie światła nawet dużej żyły bez konieczności wykonywania dużych cięć na powierzchni skóry.

Procedurę przeprowadza się w warunkach ambulatoryjnych. Lekarz, na nakłuciu żyły pod kontrolą aparatu USG, wprowadza do niej cienki cewnik, a następnie wsuwa do niego światłowód. Podczas wysuwania cewnika, uruchamia laser frakcyjny, którego energia jest absorbowana przez hemoglobinę, co powoduje termiczne uszkodzenie wewnętrznej powierzchni niewydolnej żyły. W efekcie dochodzi do jej obkurczenia i całkowitego zamknięcia jej światła. Na koniec zakładany jest opatrunek uciskowy. Należy go nosić przez kilka kolejnych dni.

Laserowa terapia usuwania żylaków nie wymaga pobytu w szpitalu i jest bezbolesna: przeprowadza się ją w znieczuleniu miejscowym w czasie trwającym około godziny.

Kiedy można laserowo leczyć żylaki, a kiedy nie?

Jedynym przeciwwskazaniem do laserowego usuwania żylaków są zaburzenia krzepnięcia krwi. Również jedynym wskazaniem pozabiegowym jest unikanie dużego wysiłku fizycznego.

Nie tylko żylaki

Za pomocą lasera, czyli techniki endożylnej, można usuwać nie tylko duże żylaki, ale także pajączki i teleangiektazje, leczyć owrzodzenia żylakowate czy hemoroidy. W czasie konsultacji przedzabiegowej lekarz specjalista, stwierdzi przyczynę zmian żylakowatych i oceni, czy zabieg laserowy będzie odpowiednią metoda poradzenia sobie z tym problemem w naszym przypadku.

W Esteticenter uzyskają Państwo wszelkie informacje dotyczące laserowego usuwania żylaków. Zachęcamy do skorzystania z możliwości leczniczych, które oferuje nasza Klinika Medycyny Estetycznej z Lublina.

Cena ustalana jest po konsultacji z lekarzem specjalistą – w zależności od miejsca, którego dotyczył będzie zabieg, wynosi od 2 500 zł do 6 000 zł.