Leczenie chrapania

Problem chrapania dotyczy około 60% mężczyzn i 40% kobiet na świecie. Laserowe leczenie chrapania pomaga w prosty i bezbolesny sposób pozbyć się u większości Pacjentów tego uciążliwego problemu, który nie tylko negatywnie wpływa na sen, ale także obniża jakość funkcjonowania w czasie dnia i może prowadzić do wystąpienia groźnych chorób.

Jak to się dzieje, że chrapiemy?

problem chrapania można całkowicie wyleczyćNajczęstszą przyczyną chrapania, będącego zespołem zaburzeń oddychania w czasie snu, jest wiotkość tkanek w obrębie gardła – głównie podniebienia miękkiego oraz języczka, powodujące ograniczenie ilości powietrza trafiającego do płuc, obniżając tym samym natlenienie organizmu przez do nocny odpoczynek staje się nieefektywny.

Przerośnięty języczek, wydłużone podniebnie miękkie, powiększone migdałki, skrzywiona przegroda nosowa czy nawet przerost małżowin nosowych to czynniki, które także mają wpływ na wystąpienie chrapania. Przyczynia się do tego również niedrożność nosa wymuszająca oddychanie przez usta, które wyzwala ruch drgający podniebienia i języczka.Prowokuje je również spożywanie alkoholu, palenie papierosów oraz otyłość.

Chrapanie jest bardzo szkodliwe dla zdrowia i samopoczucia. Zaburzenia snu, które może powodować, prowadzą do chronicznego zmęczenia, rozdrażnienia, senności, braku koncentracji, obniżenia libido, chorób krążenia, depresji czy utrudniających normalne funkcjonowanie bólów głowy. Nieleczone chrapanie może powodować także bezdech senny oraz bardzo niebezpieczne zaburzenia układu krążenia.

Ma ono ponadto wpływ na sen innych osób, z którymi chrapiący dzielą pokój czy łóżko. To dodatkowy powód, by zgłosić się po profesjonalną poradę.

Laserowe leczenie chrapania– metody, efekty

Każda osoba, która chrapie, powinna skonsultować się z lekarzem i ustalić przyczyny chrapania oraz określić możliwości terapeutyczne.

Wykorzystanie lasera w leczeniu chrapania jest obecnie metodą coraz popularniejszą. Decyduje o tym fakt, że zabieg przeprowadzany jest w sposób bezbolesny i bezinwazyjny. Skuteczność prawidłowego leczenia zabiegowego jest wysoka – wynosi około 90%.

Procedura polega ona skierowaniu precyzyjnej wiązki lasera na struktury gardła, podniebienia miękkiego, języczka oraz bocznych powierzchni nasady języka, co prowadzi do ich obkurczenia oraz pobudzenia produkcji nowych włókien kolagenowych, dzięki czemu tkanki odzyskują sprężystość. Aby uzyskać najlepsze efekty zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów. Ich liczba zależy jednak od konkretnego przypadku – zawsze określana jest indywidualnie.

Każda osoba, która chrapie, powinna skonsultować się z lekarzem i ustalić przyczyny chrapania oraz określić możliwości terapeutyczne.

leczenie chrapania laserem fotona

Nowoczesne leczenie chrapania metodą NightLase przy użyciu lasera Fotona Spectro SP w Lublinie

NightLase pozwala na bezinwazyjne poprawienie jakości snu. Dzięki wykorzystaniu lasera frakcyjnego Er:YAG, delikatnie oddziałującego na powierzchnię tkanek, zmniejszona zostaje amplituda chrapania.
Procedura zabiegowa NightLase, do przeprowadzenia której kwalifikuje lekarz laryngolog, obejmuje serię zabiegów wykonywanych w przeciągu 6 tygodni. Każdy zabieg podzielony jest na fazę wstępną i finalną – zwykle wymagają one zaaplikowania około 8 tysięcy impulsów laserowych na leczone tkanki w obrębie podniebienia miękkiego, języczka, migdałów czy podstawy języka.
Zaletą tej metody jest fakt, że nie wymaga premedykacji ani znieczulenia, a zabieg jest dobrze tolerowany przez Pacjentów, którzy po jego przeprowadzeniu nie wymagają rekonwalescencji.
Zastosowanie lasera Fotona do leczenia chrapania nie wymaga znieczulenia i nie wywołuje efektów ubocznych. Pacjent bezpośrednio po wykonanym zabiegu może wrócić do domu, normalnie funkcjonować, przyjmować posiłki.

Laserowe leczenie chrapania zalecamy wszystkim osobom, którym zależy na zdrowiu i spokojnym śnie swoim oraz bliskich. Specjaliści z Kliniki Esteticenter znajdującej się w Lublinie pomogą Państwu pozbyć się tej dolegliwości na dobre.

Cena ustalana jest po konsultacji z lekarzem – w zależności od miejsca od 1 500 zł do 2 000 zł.