Leczenie grzybicy

Grzybica jest choroba zakaźną wywoływaną przez grzyby. Ze względu na rozległość zakażenia dzielą się na miejscowe lub ogólne, powierzchniowe – wtedy atakuje wierzchnią warstwę skóry lub głębokie – w tej sytuacji zajmowane są narządy wewnętrzne. Można ją jednak skutecznie zwalczać.

Leczenie grzybicy laserem Nd:YAG Fotona Spectro SP

leczenie grzybicy paznokci u kobietyTo nowoczesne urządzenie do laseroterapii wykorzystuje falę świetlną długości 1064 nm. Leczenie grzybicy przy jego użyciu polega na naświetlaniu płytki paznokcia oraz dotkniętej nią tkanki skórnej. Procedura przebiega szybko, nie powoduje komplikacji i efektów ubocznych. Satysfakcjonujące efekty daje przeprowadzenie 5 zabiegów w odstępie 3-4 dni.

Dbając o to, by w czasie zabiegu nie towarzyszyły Państwu przykre odczucia, stosujemy CRYO – urządzenie, które chłodzi powierzchnię skóry poddawaną zabiegowi laserowemu.

Dlaczego warto leczyć grzybicę laserowo?

Problem grzybicy bywa bagatelizowany, a nieleczona – może  nie tylko pozostawić blizny, ale także doprowadzić do miejscowej martwicy tkanek.  Natomiast terapia laserowa w tym przypadku przynosi szybkie efekty.

Grzybicę widać gołym okiem – dlatego stanowi duży problem kosmetyczny w postaci: stanów zapalnych skóry, pęknięć na jej powierzchni, łuszczącego się naskórka, którym towarzyszą: pieczenie, swędzenie, niekiedy ból. Do najpowszechniej występujących odmian tego schorzenia należą:

  • grzybica stóp – uchodzi ona za chorobę cywilizacyjną, najłatwiej się nią zakazić w ciepłych, wilgotnych miejscach publicznych, gdzie chodzi się boso, a więc na prysznicach przy basenach, w szatniach gimnastycznych, w salach, gdzie uprawia się sporty bez obuwia (sztuki walki, gimnastyka). Jej objawami są pęknięcia na spodniej powierzchni skóry stóp oraz pomiędzy palcami, strupki, pęcherzyki z towarzyszącymi swędzeniem i pieczeniem, wywołanymi podrażnieniem naskórka, jego łuszczeniem;
  • grzybica paznokci – najczęściej towarzyszy innym odmianom tej choroby. W jej wyniku zaatakowany paznokieć niszczy się i odbarwia, naskórek wokół rogowacieje.

Przyczyny zwiększenia narażenia na zakażenie grzybicą:

  • osłabiony system immunologiczny,
  •  choroby osłabiające odporność – np. cukrzyca,
  • po przebyciu terapii antybiotykowej.

Drogi zakażenia grzybicą:

  • kontakt skóry z powierzchniami w miejscach (ciepłych i wilgotnych) występowania grzybów – na przykład na basenie.

Leczenie zależne jest od zaawansowania i rozległości choroby – omówią je Państwo ze specjalistami w Esteticenter.