Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to świetna, nieinwazyjna metoda pozwalająca na bezoperacyjne pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej i wymodelowanie sylwetki według aktualnych kanonów estetyki ciała.

Przebieg lipolizy iniekcyjnej

lipoliza iniekcyjna skutecznie usuwa cellulitLipoliza iniekcyjna to profesjonalny zabieg z dziedziny medycyny estetycznej, w wyniku którego usunięta zostaje zbędna tkanka tłuszczowa.

Zabieg poprzedza wywiad lekarski dotyczący przebytych i aryalnyuch chorób, uczyleń.

Przed przystąpieniem do procedury lipolizy na wybrane miejsce może zostać nałożony środek znieczulający; później skóra zostaje zdezynfekowana. Lekarz wstrzykuje preparat w zaznaczone wcześniej miejsca bardzo cienką igłą. Dzięki temu zabieg jest przez Pacjentów dobrze tolerowany, mimo że w czasie wstrzykiwania preparatu przemijająco pojawiają się zaczerwienienie i uczucie pieczenia, ponieważ wywoływany jest tam kontrolowany, niewielki stan zapalny.

Do iniekcji wykorzystuje się: fosfatydylocholinę (PPC), któa jest składnikiem naturalnie występującym w ludzkim organizmie i od lat stosowana była w medycynie do leczenia zatorów tłuszczowych, redukowania lipidów we krwi. Podanie do tkanki fosfatydylocholiny i deoksycholatu powoduje rozpad trójglicerydów po zniszczeniu komórek tłuszczowych, czyli adipocytów. Z kolei iniekcja L-karnityny przyspiesza metabolizm tłuszczu.

Procedura lipolizy należy do średnio bolesnych, przeprowadza się ją w ciągu 20-45 min.

W zależności do ilości tkanki tłuszczowej procedurę powtarza się 2-3 razy w kilkutygodniowych odstępach. Często wystarcza jednak zabieg jednorazowy.

Skutki uboczne lipolizy iniekcyjnej

Po zakończeniu procedury zabiegowej może wystąpić nawet duży obrzęk, utrzymywać się może bolesne zaczerwienienie, świąd czy drobne krwiaki. Są to typowe objawy rozpadu komórek tłuszczowych i nie powinny wzbudzać niepokoju. Mimo ich wystąpienia można wrócić do normalnej aktywności.

Efekty

Największe efekty modelowania sylwetki osiągane są u Pacjentów z nagromadzeniem tłuszczu, który w wyniku diety oraz ćwiczeń fizycznych niemożliwy jest do redukcji; natomiast u pacjentów z dużą i rozległą otyłością zabieg ten jest nieskuteczny. Najczęściej lipoliza wykonywana jest w okolicach, gdzie nadmiernie gromadzi się tkanka tłuszczowa, czyli na podbródku i brodzie, policzkach, brzuchu, udach oraz pośladkach.

Rezultatem serii zabiegów jest miejscowa utrata kilku centymetrów w obwodzie. By uzyskać najbardziej satysfakcjonujące rezultaty, zaleca się ich przeprowadzanie z około miesięcznymi przerwami. W celu zintensyfikowania efektów zaleca się uzupełnienie terapii drenażem limfatycznym, który znacznie przyspieszy fizjologiczne usuwanie komórek tłuszczowych z organizmu.

Komu posłuży lipoliza iniekcyjna?

Zabieg pomoże każdemu, kto szybko, efektywnie i bezinwazyjnie chce pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej – bez względu na płeć. W jego wyniku zredukowana zostanie ilość tkanki tłuszczowej:

  • w okolicach podbródka (tak zwany „drugi podbródek”),
  • na karku (tzw. byczy kark),
  • w obszarze pach (tzw. poduszeczki),
  • na plecach,
  • na brzuchu (w szczególności fałd brzuszny),
  • na udach,
  • na biodrach,
  • na pośladkach,
  • wokół kolan.

Zabieg stosuje się także w przypadku ginekomastii męskiej, czyli przerostu sutka męskiego.

Lipoliza sprawdza się w modelowaniu sylwetki – ma wpływ na estetykę ciała i samopoczucie Pacjenta, a także pozytywnie wpływa na jego ogólne zdrowie. Zabieg jest także idealnym sposobem inicjującym pracę nad wymarzoną sylwetką, którą podejmują osoby otyłe – jego efekty są bowiem szybkie i motywujące.

Przeciwwskazania oraz rekonwalescencja po przeprowadzeniu lipolizy iniekcyjnej

Do tego typu zabiegu nie zostaną zakwalifikowane osoby przechodzące ostre choroby nerek lub wątroby, mające problemy z cukrzycą lub tarczycą, przyjmujące leki rozrzedzające krew oraz kobiety w trakcie ciąży lub karmienia piersią.

Lipoliza iniekcyjna, którą wykonujemy w Klinice Esteticenter w Lublinie,  to rewelacyjny, nieinwazyjny i bezpieczny zabieg, dzięki któremu pozbędą się Państwo tkanki tłuszczowej z tych miejsc na ciele, w których jest jej za dużo.