Mnogość oferty zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej sprawia, że mając problem ze skórą najlepiej poddać go ocenie lekarza i pozwolić mu wybrać optymalną metodę leczenia lub upiększania. Wiemy jednak, że wielu Pacjentów lubi samodzielnie gromadzić wiedzę o zabiegach, a czasem je wybiera samodzielnie lub nastawia się na określony rodzaj pielęgnacji. Z tego powodu poniżej opiszemy podstawowe cechy często stosowanej w naszym gabinecie w Lublinie mikrodermobrazji i wskażemy jej trzy główne rodzaje wraz z zastosowaniem.

Na czym polega mikrodermobrazja – wyjaśnia specjalista z Lublina

Mikrodermobrazjazabiegi mikrodermabrazja to nic innego, jak delikatne złuszczanie naskórka. Dzięki temu zabiegowi prowokujemy naturalną zdolność organizmu do stworzenia – nowej skóry.

W każdym przypadku jest ona: gładsza, pozbawiona dawnych niedoskonałości, przebarwień. Cera generalnie staje się zdrowsza, co jest widoczne już po pierwszym zabiegu. Dzieje się tak dzięki temu, iż zabieg poprawia mikrokrążenie śródskórne.

Jak wynika z wiedzy i doświadczenia zdobytego przez nas w gabinecie medycyny estetycznej, zabieg nie niesie ze sobą żadnego ryzyka powikłań. Wprawdzie posiada przeciwwskazania, lecz minimalne – dotyczą one pobierania leków niesteroidowych przeciwzapalnych, leków przeciwzakrzepowych, cierpienia na chorobę nowotworową oraz stanów zapalnych skóry.

Rodzaje i zastosowanie mikrodermobrazji

Istnieją trzy rodzaje mikrodermobrazji:

 • diamentowa – uznawana za najdelikatniejszą, nie naruszającą hydrolipidowej warstwy skóry. Przez powyższe zalecany jest do skóry: delikatnej, wrażliwej i cienkiej.
 • korundowa – w której ścieranie jest mocniejsze, a wykorzystuje się w nim kosmetyczny korund, czyli minerał tlenek glinu o właściwościach ściernych. Znajdują zastosowanie w likwidowaniu głębszych problemów skórnych: blizn, cellulitu, rozstępów, rozszerzonych porów.
 • tlenowa (oxybrazja) – stanowi również łagodną formę ścierania naskórka, choć bardzo skuteczną. W jej wypadku nie dochodzi do kontaktu głowicy ze skórą, gdyż zabieg polega na natrysku skóry strumieniem soli fizjologicznej, która ją dotlenia. Zabieg jest przy tym przyjemny, a potrafi usunąć nawet blizny potrądzikowe.

Każdy zabieg poprzedza dokładne oczyszczenie skóry w gabinecie, a po nim, w zależności od potrzeby, nakłada się odpowiednią maseczkę łagodzącą.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Zalecenia do zabiegu obejmują m.in.:

 • walkę z trądzikiem pospolitym,
 • chęć zredukowania i spłycenia zmarszczek,
 • redukcję niewielkich blizn,
 • redukcję zmian łojotokowych skóry,
 • likwidację:
  • odbarwień skóry,
  • zanieczyszczeń cery,
  • zaskórników czy wągrów,
 • potrzebę odmłodzenia skóry.

Mikrodermobrazja może więc być zalecana w każdym wieku. Młode osoby mogą z niej skorzystać w celu leczenia trądziku i innych zmian ujawniających się w okresie dojrzewania. Pacjenci w średnim wieku stawiają na redukowanie ujawniających się, delikatnych zmarszczek. Za pomocą tej metody walczy się jednak również m.in. z cellulitem i rozstępami. Jest to wówczas zabieg z wyboru Pacjenta, a zalecany wtedy, gdy zmiany nie są zaawansowane.