laserowe usuwanie blizn dekolt po zabiegu Lublin

Brodawki, znamiona oraz blizny mogą pojawić się na Twojej skórze niezależnie od tego, ile masz lat, a ich trwałość również trudno ująć w konkretne ramy. Jeżeli zmiany te nie znikają wraz z upływem czasu, pomocna okaże się gama zabiegów profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Połączenie wiedzy kosmetologów oraz specjalistycznego sprzętu sprawia, że droga do osiągnięcia celu w postaci gładkiej skóry staje się wyjątkowo prosta.

Zalety usuwania brodawek z użyciem lasera

W zależności od rodzaju i umiejscowienia, brodawki mogą być mniej lub bardziej uciążliwym defektem. Niewielka, pojedyncza zmiana na powiece nie stanowi zazwyczaj problemu, chociaż też warto się taką brodawką zająć, natomiast obszerne wykwity na podeszwach stóp, czy na palcach dłoni mogą być znacznym utrudnieniem w wykonywaniu codziennych czynności.

Z laserowym usuwaniem brodawek wiążą się nierozłącznie poniższe atuty:

 1. skuteczność – podczas zabiegu z brodawek odparowany jest płyn (zjawisko waporyzacji),
 2. efektywność – już jeden zabieg to gwarancja do 95% skuteczności,
 3. bezpieczeństwo – waporyzacja jest bezbolesna przy znieczuleniu miejscowym i bezkrwawa,
 4. higiena – skórę po zabiegu można normalnie myć, a niewielkie rany goić bez opatrunku,
 5. radykalność – jeżeli wybierzesz laseroterapię jako pierwszą metodę leczenia brodawek, zminimalizujesz ryzyko nawrotów po usunięciu zmian.

Światło impulsowe w nowoczesnych laserach działa bezpośrednio na miejsca zmienione chorobowo, bez uszkodzenia zdrowych tkanek.

Potencjał w laserowym usuwaniu blizn

Blizny potrądzikowe, a także będące następstwem przebytych urazów oraz operacji, również można niwelować w odpowiednio wyposażonym gabinecie kosmetycznym. Technologia laserowego usuwania blizn jest znacznie skuteczniejsza niż działania alternatywne, na przykład stosowanie preparatów wybielających.

laserowe usuwanie znamion twarz po zabieguMechanizm działania zależny jest od rodzaju blizny, co w praktyce oznacza, że:

 1. blizny pooperacyjne usuwane są poprzez koagulację, czyli niszczenie zmienionej tkanki z użyciem wysokiej temperatury; w miejscu uszkodzonych komórek rozpoczyna się proces namnażania nowych,
 2. blizny pourazowe usuwane są laserem frakcyjnym, którego wiązka wpływa na redukcję tkanki łącznej, tworzącej daną bliznę, a jednocześnie na spłycenie i uelastycznienie tkanek otaczających,
 3. blizny potrądzikowe poddawane są działaniu lasera, który wytwarza mikrouszkodzenia w skórze; tak pobudzone głębsze warstwy skóry wzmagają produkcję kolagenu, a sama blizna „wypychana” jest ku górze i zredukowana.

Przy niewielkich zmianach wystarczy jedna sesja z laserem frakcyjnym, natomiast większe blizny wymagają indywidualnego dobrania liczby zabiegów.

Krótko o laserowym usuwaniu znamion w gabinecie kosmetycznym

Znamię barwnikowe, naczyniowe, naskórkowe lub o charakterze mieszanym może być zupełnie niegroźne, lecz może także wymagać leczenia zachowawczego albo usunięcia, jeżeli zagraża Twojemu zdrowiu. Nawet niewielkie zmiany warto skonsultować ze specjalistą w gabinecie kosmetycznym i skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, w tym z laserowego usuwania znamion.

Wybierz radykalne działanie lasera, jeżeli chcesz pozbyć się:

 • zmian barwnikowych, w tym najpopularniejszych „pieprzyków”,
 • włókniaków oraz innych narośli skórnych,
 • naczyniaków rubinowych, zwanych również punktami starczymi.

Bezbolesne i skuteczne zabiegi to obecnie standard przy zastosowaniu innowacyjnych urządzeń do laseroterapii.

Jeżeli obecność znamion, blizn lub brodawek wirusowych na Twoim ciele sprawia, że tracisz pewność siebie, wybierz się do gabinetu kosmetycznego Esteticenter i sprawdź, jakie zabiegi będą dla Ciebie najskuteczniejsze. Z laseroterapią znacznie szybciej uzyskasz zamierzone rezultaty.