botoks Lublin - efekt na zdjęciu ślubnym

Kontrolowane, podskórne wstrzykiwanie odpowiednich dawek botoksu o niewielkim stężeniu to metoda uznawana za pogromcę zmarszczek, a także sposób na zniwelowanie dysproporcji twarzy. Aby uniknąć pozabiegowych powikłań i przedłużyć efektywność preparatu, warto pamiętać o kilku zasadach. Wystarczy niewielka zmiana przyzwyczajeń, aby podczas codziennych czynności nieco więcej uwagi poświęcić miejscom, które poddano usuwaniu zmarszczek.

Cykl przemian po ostrzykiwaniu twarzy botoksem – zalecenia

Toksyna botulinowa, zwana również botoksem, pozostaje w organizmie od 4 do 6 miesięcy, zależnie od szybkości przemiany materii człowieka, jego trybu życia oraz innych indywidualnych predyspozycji. Na przykład przy zwiększonej aktywności fizycznej przyspiesza krążenie krwi, a tym samym preparat wypłukiwany jest szybciej. Oczywiście nie oznacza to, że należy całkowicie zmienić swoją codzienność – żadna ilość preparatu nie utrzyma się na zawsze, natomiast poza samą trwałością efektów ważne są również inne aspekty.

Najważniejsze zalecenia po botoksie to:

botoks na kurze łapki po zabiegu1. Unikaj gwałtownych ruchów twarzy

Do 4 godzin po usuwaniu zmarszczek pozostawaj w pozycji wyprostowanej, nie pochylaj głowy i zdecydowanie unikaj leżenia, aby zapobiec przesunięciu się preparatu pod skórą. Precyzja ostrzyknięć pozwala podać botoks dokładnie tam, gdzie jest on potrzebny, natomiast konieczny jest czas na utrwalenie efektów zabiegu.

2. Pozwól skórze odpocząć, zrezygnuj z wszelkich ucisków

To zalecenie również dotyczy pierwszych godzin po zabiegu, gdy występuje największe ryzyko przesunięcia preparatu. Często asymetria twarzy po podaniu botoksu wywołana jest nie wadliwością zabiegu, lecz brakiem świadomości konsekwencji poszczególnych zachowań. Na cenzurowanym są między innymi: masaże, peelingi, drenaż limfatyczny.

3. Przebywaj w optymalnej temperaturze w domu i na zewnątrz

Botoks nie lubi skrajnych temperatur, a do prawidłowego ułożenia się w skórze potrzebuje odpowiednich warunków. Optymalna jest temperatura około 20 stopni, zaś skrajności od sauny po kriokomory należy przełożyć na późniejszy termin – na pewno późniejszy niż dobę lub dwie po poddaniu się usuwaniu zmarszczek w gabinecie medycyny estetycznej.

Zalecenie ponadczasowe – powierz usuwanie zmarszczek profesjonalistom

Kojarzenie botoksu z nieruchomą, pozbawioną mimiki twarzą staje się przeszłością – sytuacje, w których rezultatem usuwania zmarszczek są takie konsekwencje, należy traktować jako ewidentne błędy w podawaniu iniekcyjnym botoksu. Jeżeli zabieg przeprowadzony został prawidłowo, Twoja twarz będzie wyglądać naturalnie, a jednocześnie znacznie korzystniej niż przed ostrzykiwaniem.

Umiar to standard w gabinecie medycyny estetycznej w Lublinie

Naturalny efekt jest kwestią priorytetową wszystkich działań, gdy zgłaszasz się do profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej. Doświadczeni kosmetolodzy posiadają niezbędną wiedzę i umiejętności, a im dłuższa praktyka, tym mniejsze ryzyko ewentualnych powikłań po zabiegu. Wybierz zatem rozsądnie, aby mądrze zainwestować w poprawę urody.

Pierwsze utrwalone zmarszczki mimiczne mogą pojawić się już u dwudziestolatków, zwłaszcza przy skórze suchej, o zmniejszonej zdolności do samoregeneracji. Zabiegi z kategorii przeciwstarzeniowych warto rozważać już wtedy, a botoks uwzględnić jako jedną z opcji. Skuteczność metody jest niepodważalnym argumentem.