medycyna estetyczna lublin - zabiegi na twarz laser frakcyjny

Mezoterapia jest jednym z zabiegów, które cieszą się niesłabnącym powodzeniem w gabinetach medycyny estetycznej. Wynika to z jej skuteczności, a także czasu utrzymywania się efektów pozabiegowych. Jej podstawowa rola tkwi w spowalnianiu i redukowaniu efektów starzenia się skóry. Ma na celu głównie: nawilżenie skóry, jej odżywienie oraz regenerację. Zastępuje wszystkie dostępne na rynku kremy, które po zabiegu okazują się często niepotrzebne.

Czym jest i jak przebiega zabieg mezoterapii

mezoterapia przygotowanieZabieg mezoterapii polega na ostrzykiwaniu skóry bardzo cienką igłą i wprowadzaniu pod skórę substancji leczących. W ich skład wchodzą głównie witaminy oraz kwas hialuronowy. W gabinetach medycyny estetycznej najczęściej stosuje się specjalne, przygotowane wcześniej koktajle.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny, co należy zaznaczyć, gdyż wielu Pacjentów boi się bólu. Nastrzykiwanie nie niesie ze sobą bólu dzięki stosowanym przed zabiegiem kremom znieczulającym. Jest on więc całkowicie komfortowy. Natomiast nakłucia sięgają w głąb skóry zaledwie na maksymalnie 2 mm. Dlatego też mezoterapia przynosi bardzo dobre efekty – trafia bowiem tam, gdzie kremy nie potrafią przeniknąć.

Główne cele terapii na przykładzie Esteticenter w Lublinie

Cele terapii nie są w wypadku mezoterapii uzależnione od rodzaju skóry, choć suchej przynoszą największą ulgę. W każdym jednak wypadku zabieg prowadzi do:

  • odżywienia skóry od wewnątrz,
  • a dzięki temu jej większego nawilżenia,
  • poprawy napięcia skóry i jej ujędrnienia,
  • zamknięcia większych porów skóry – wygładzenia cery (znikają niewielkie zmarszczki),
  • redukcji zaczerwienienia skóry.

Dzięki zabiegowi skóra odzyskuje silę na przeprowadzenie procesów naprawczych, głównym motorem tych działań jest stymulacja powstawania włókien kolagenowych. Jak wynika z doświadczeń naszego gabinetu w Lublinie, efekty zabiegu utrzymują się od 3 do 6 miesięcy.

W jakich miejscach stosuje się mezoterapię igłową

Zabiegi przeprowadza się głównie na skórze: twarzy, szyi, dłoni, dekoltu i głowy. Aczkolwiek zabieg może być przeprowadzony również na innych częściach ciała. Wynika to z zastosowania mezoterapii jeszcze w innych celach – redukuje się dzięki niej cellulit. Nastrzykuje się więc również: pośladki, brzuch i uda. Zabieg taki zaleca się szczególnie często kobietom po urodzeniu dziecka lub osobom, które straciły na wadze.

Mezoterapię stosuje się również w celu zredukowania wypadania włosów, a także stymulowania ich rośnięcia. Głównymi zaleceniami są tu:

  • proces łysienia plackowatego,
  • włosy zniszczone i wypadające przez częste farbowanie,
  • łysienie androgenowe,
  • oraz włosy słabe.

Leczenie w tym wypadku zazwyczaj łączy się z karboksyterapią, dzięki czemu uzyskuje się lepsze efekty.

Jak często powtarzać zabieg

Mezoterapia to seria zabiegów. Najczęściej zaleca się 5-6 nastrzykiwań. Wykonuje się je w odstępach dwutygodniowych. Dzięki zastosowaniu serii dwa razy w roku, właściwie całkowicie eliminuje się konieczność stosowania kremów, co ma szczególne znaczenie przy cerze suchej.