laser frakcyjny lublin - twarz

Leczenie zimnem, a dokładniej krioterapia zyskuje co raz więcej zwolenników także w kosmetologii. Ma ona swoje zastosowanie w leczeniu wielu niedoskonałości występujących na skórze. Tutaj dokładnie przyjrzymy się problemom, które można zwalczyć przy pomocy krioterapii.

Na czym polega krioterapia?

Krioterapia to nic innego, jak miejscowe działanie niską temperaturą na miejsce, które jest zmienione chorobowo. Przy krioterapii stosowane jest specjalne urządzenie, za pomocą którego rozprowadzamy zimno po skórze. W wyniku oddziaływania zimna zawartość komórek zamarza, błony biologiczne pękają, a tkanki ulegają zniszczeniu.

Po wykonaniu zabiegu krążenie w miejscu poddanym terapii zimnem jest ograniczone, metabolizm również zwalnia, mięśnie są bardziej rozluźnione oraz nie odczuwają bólu, ponieważ dochodzi do chwilowego zablokowania pracy nerwów, dodatkowo cera jest bardziej ukrwiona, a tlen lepiej się przyswaja. Terapia zimnem pozwala na zahamowanie lub zmniejszenie stanów zapalnych występujących w skórze.

W jakim celu stosuje się krioterapię w kosmetologii?

okolice oka po krioterapiiKrioterapię stosuje się między innymi w celu ujędrnienia, odświeżenia, odmłodzenia i pobudzenia skóry. Dzięki temu zabiegowi powracają młodzieńcze rysy twarzy, opadnięte policzki podnoszą się i przy okazji znikają tak zwane „chomiki”. Terapia zimnem jest zalecana przy walce z rozstępami, a także w celu ujędrnienia skóry w okolicy ramion, brzucha, piersi, szyi, pośladków.

W przypadku tego zabiegu nie ma ryzyka powstawania odmrożenia. Tutaj zimno jest dawkowane punktowo przez bardzo krótką chwilę. Co ważne, podczas zabiegu nie czujemy bólu, nie ma również ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej.

W gabinecie kosmetycznym Esteticenter w Lublinie przeprowadzana jest najnowsza metoda krioterapii. Przy wykonywaniu zabiegów stosowany jest aparat Cryolfit, który działa jak kostka lodu. Dzięki regulacji natężenia prądu można skierować na skórę strumień zimnego powietrza, nie powodując przy tym nieprzyjemnego uczucia, pacjent cały czas czuje pełen komfort. Dzięki tej metodzie skóra jest pobudzona, odzyskuje jędrność oraz elastyczność. Aparat Cryolfit działa w bezpiecznych granicach temperatur od -10 do -18 stopni Celsjusza. Dzięki niemu można dopasować odpowiednią temperaturę do rodzaju skóry. Na koniec zabiegu na skórę są aplikowane profesjonalne kosmetyki dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Czy istnieją przeciwwskazania do Krioterapii

Tak jak w przypadku każdego zabiegu w gabinecie kosmetycznym, do wykonania krioterapii również wyróżniamy przeciwwskazania. Metoda ta nie może być stosowana w przypadku osób z mocno unaczynioną skórą, cierpiących na nadczynność tarczycy, przeziębionych, mających problemy z zatokami, przechodzących częste migreny, a także tych, u których jest aktywna opryszczka. Ciąża również jest przeciwwskazaniem do zabiegu.

Co ważne, zabiegi krioterapii są szybkie, trwają do kilkunastu minut, a pełna kuracja wymaga 8 zabiegów, które przynoszą bardzo dobre efekty. Dzięki nim można odmłodzić swoją cerę i dać jej nowy, świetny wygląd. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o zastosowaniu Krioterapii w kosmetologii, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą do gabinetu kosmetycznego Esteticenter w Lublinie. Sprawdź także naszą ofertę laseroterapii: https://laser-estetimed.pl/laseroterapia/