Usuwanie przebarwień

Usuwanie przebarwień skórnych takich jak: plamy starcze, melasma, ostuda, piegi, plamy posłoneczne i soczewicowate czy przebarwienia wtórne możliwe jest dzięki zastosowaniu leczniczych właściwości lasera.

Na czym polega zabieg laserowego usuwania przebarwień?

Usuwanie przebarwień skórnych polega na koagulacji melaniny przez zastosowanie intensywnych fotoimpulsów, które są wchłaniane wybiórczo przez grupę chromoforów, co skutkuje procesem fototermicznym. Nowoczesna technologia laserowa jest bezbolesna, bezpieczna, szybka oraz bardzo skuteczna. Dzięki nowoczesnemu urządzeniu cała procedura jest bezinwazyjna. Co za tym idzie – nie niesie z sobą ryzyka, czas rekonwalescencji jest bardzo krótki, a efekt – satysfakcjonujący.

Kto może skorzystać z usuwania przebarwień za pomocą lasera?

Zabieg ten przeznaczony jest dla osób, które borykają się z problemem zmian pigmentacyjnych. Do najczęściej występujących przebarwień naskórkowych, które można usunąć laserem frakcyjnym, zaliczają się:

  • piegi – genetycznie uwarunkowane drobne plamki, przeważnie rozsiane w okolicach odsłoniętych partii ciała takich jak twarz, dekolt i ręce;
  • plamy soczewicowate – przypominają piegi, jednak są nieco większe, mają też bardzlaserowe usuwanie przebarwień na brzuchuiej odcinające się od skóry krawędzie; często są to zmiany wrodzone, ale mogą pojawić się także pod wpływem promieni słonecznych lub po prostu z wiekiem;
  • ostuda, melasma – występują one przeważnie w obrębie kobiecej twarzy jako brązowe plamy o nieregularnym kształcie; nie wykazują oznak zapalenia. Pojawiają się najczęściej na tle zaburzeń endokrynologicznych, wiążących się z nadczynnością tarczycy, bywa, że towarzyszą chorobom jajników, zażywaniu niektórych leków, zwłaszcza antykoncepcji hormonalnej; niekiedy uwidaczniają się w czasie ciąży;
  • przebarwienia pozapalne – pojawiają się na podłożu stanów zapalnych skóry, zmian trądzikowych, łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, a nawet urazów czy poparzeń;
  • przebarwienia polekowe – może do nich dojść po terapii niektórymi lekami z grupy: sulfonamidów, tetracyklin, fenotiazyn, chinolin, ale także w czasie zażywania leków przeciwcukrzycowych, niesteroidowych leków przeciwzapalnych, leków hormonalnych, a nawet popularnych leków nasercowych.

 

Troszcząc się o Państwa wygodę w czasie zabiegu, wyposażyliśmy nasz gabinet w urządzenie CRYO – działa ono chłodząco na skórę, co minimalizuje nieprzyjemne odczucia.

Aby bezpiecznie wyrównać koloryt skóry należy zwrócić się do profesjonalistów – takich jak ci pracujący w Klinice Esteticenter w Lublinie. Tutaj Państwa skóra zyska taki wygląd, jakiego Państwo sobie życzą.