depilacja laserowa lublin po zabiegu

Ból to uczucie, które zniechęca nas do wykonania wielu ciekawych i skutecznych zabiegów. Sprawdźmy, czy laserowe usuwanie owłosienia wywołuje ból. Przecież jest to metoda pozwalająca na trwałe usunięcie włosków, decyduje się na nią coraz więcej osób, więc chyba nie jest ona aż tak straszna, jak możemy sobie to wyobrażać.

Czy depilacja laserowa wywołuje ból?

Jak mówi stare powiedzenie „strach ma wielkie oczy” i to jest prawda, laserowa depilacja wywołuje ból, ale w bardzo małym stopniu. Większy dyskomfort możemy poczuć podczas depilacji delikatnych miejsc, gdzie skóra jest bardzo cienka i wrażliwa, mamy tutaj na myśli depilację pach, „wąsika” oraz okolic bikini, czy kostek. W nowoczesnych aparatach laserowych jest zastosowany specjalny system chłodzenia, który ogranicza ryzyko wystąpienia bólu.

Jednocześnie musimy pamiętać o tym, że każdy z nas ma inny próg odczuwania bólu. Bezbolesność zabiegu zależy również od rodzaju włosów, skóra jest podrażniona najbardziej w przypadku usuwania grubych i ciemnych włosów. Zanim zapiszemy się na zabieg, pamiętajmy, aby nie iść na depilację laserową z opaloną skórą, ponieważ te miejsca są najbardziej narażone na wystąpienie poparzeń, przez co możemy później odczuwać ból.

Dyskomfort podczas wykonywania depilacji laserowej jest zjawiskiem normalnym, niestety nie jest to jeszcze zabieg pozbawiony odczuwania bólu, chociaż kto wie, może za kilka lat technika tak pójdzie do przodu, że właśnie taki będzie. Osoby, które miały przeprowadzony zabieg depilacji laserowej porównują ból do ukłucia szpilką.

Jakie jest uczucie po laserowym usuwaniu owłosienia?

twarz po depilacji laserowejW miejscach, gdzie była wykonywana depilacja, może wystąpić uczucie gorąca, pieczenia, zaczerwienienie skóry oraz obrzęk. Jednak te objawy powinny ustąpić już w kilka godzin po wykonaniu zabiegu. Skóra w tym miejscu wymaga odpowiedniej pielęgnacji i ochrony. Konieczne jest stosowanie kremów nawilżających oraz chłodzących, które nie podrażnią skóry i nie mają w swoim składzie alkoholu. Depilowane miejsca powinny być objęte szczególną ochroną przez kilka dni. W celu zachowania zdrowej skóry należy stosować się do wszystkich wskazówek, które otrzymamy od specjalisty po wykonaniu zabiegu.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Jeśli chcemy zminimalizować ryzyko wystąpienia większego bólu, powinniśmy odpowiednio przygotować skórę do wykonania zabiegu. Przed samym zabiegiem nie wolno nanosić na skórę żadnych kremów ani balsamów. W przypadku przesuszonej skóry powinniśmy ją natłuścić już kilka dni przed wykonaniem depilacji laserowej. Cztery tygodnie przed zabiegiem usuwania owłosienia należy zaprzestać korzystania z solarium lub zwykłego opalania.

Skóra przed wykonaniem depilacji laserowej musi być w pełni zregenerowana, dlatego już tydzień wcześniej nie wolno wykonywać żadnych peelingów. W celu zachowania pełnego bezpieczeństwa zabiegu lekarz najpierw wykonuje próbę laserową, sprawdza w ten sposób reakcję skóry. Kilka dni przed zabiegiem nie używamy kremów z retinolem oraz substancjami fotouczulającymi, należą do nich między innymi zioła np. nagietek, czy dziurawiec.

Zabieg laserowego usuwania owłosienia nie jest co prawda pozbawiony dyskomfortu, ale daje trwały efekt. Już po kilku sesjach możemy pozbyć się owłosienia w określonych częściach ciała na zawsze. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o depilacji laserowej, zapraszamy do skontaktowania się z gabinetem kosmetycznym Esteticenter w Lublinie, nasi specjaliści dokładnie opiszą tę metodę i sprawdzą, czy jest to zabieg na miarę Twoich potrzeb.