mezoterapia na zmarszczki Lublin

Celem mezoterapii jest dostarczenie substancji aktywnych do głębszych warstw skóry, inaczej zatem niż w przypadku kosmetyków, wybrane preparaty mogą docierać do miejsc zmienionych chorobowo lub wymagających dodatkowej, intensywnej pielęgnacji. Zależnie od metody wykonywania zabiegu, pomagamy Pacjentom osiągnąć zamierzone efekty w kwestii poprawy urody, a przy działaniach bardziej zaawansowanych wspomagamy również leczenie bólu różnego pochodzenia.

Profesjonalne urządzenia i preparaty w mezoterapii bezigłowej

Mechanizmy poszczególnych zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej różnią się od siebie na tyle, że określona metoda może być idealnym rozwiązaniem problemów z cerą naczynkową, bliznami potrądzikowymi oraz szeregiem innych niedoskonałości skóry. Mezoterapia bezigłowa dodatkowo sprawdza się u osób o cerze wrażliwej, skłonnej do podrażnień, ponieważ nie stosuje się tutaj iniekcji, a jedynie impulsy elektryczne lub ultradźwięki.

Głowica urządzenia do mezoterapii ma bezpośredni kontakt ze skórą podczas każdego zabiegu, lecz nie ingeruje w strukturę skóry. Ingerencja taka nie jest konieczna, ponieważ:

  • mezoterapia po ciążypod wpływem impulsów elektrycznych rozszerzeniu ulegają ujścia:

◦ mieszków włosowych,
◦ gruczołów łojowych,
◦ gruczołów potowych,

  • fala elektromagnetyczna dociera do wnętrza skóry, aktywując procesy przemian, w tym tworzenie włókien kolagenu i elastyny,
  • dopełnieniem zabiegu jest rodzaj drenażu limfatycznego, co ma na celu likwidację zastojów limfy; w rezultacie:

◦ usuwane są ze skóry zbędne produkty przemiany materii,
◦ pobudzone zostają naturalne procesy samoregeneracji skóry.

W związku z powyższym, wysokiej klasy urządzenia generujące impulsy elektryczne sprawiają, że podczas jednej wizyty w gabinecie medycyny estetycznej osiągniesz efekty, które standardowo wymagałyby zastosowania kilku różnych metod.

Mezoterapia jako innowacyjna metoda leczenia bólu

Zabiegi mezoterapii będą Twoim sprzymierzeńcem nie tylko podczas dbania o urodę, lecz również w sytuacjach natury zdrowotnej, jako samodzielna terapia lub w formie wspomagania poszczególnych metod leczenia bólu. Odmiana iniekcyjna, w formie igłowej lub mikroigłowej, znajduje zastosowanie podczas leczenia bólu dzięki bezpośredniemu podaniu substancji leczniczych w miejsca z nasilonymi dolegliwościami bólowymi.

Już w roku 1987 roku Francuska Akademia Medycyny uznała mezoterapię za ogniwo szeroko pojętej tradycyjnej medycyny naukowej, zatem od kilku dekad można mówić o leczniczym wpływie mezoterapii na zdrowie za sprawą:

  1. bezpośredniego działania w łagodzeniu bólu i leczeniu stanów zapalnych,
  2. precyzyjnego dawkowania substancji leczniczych w formie odpowiednich preparatów,
  3. pominięcia układu trawiennego, co wiązało się z podawaniem leków – iniekcje pozwalają chronić żołądek, wątrobę i nerki (inaczej niż w przypadku tabletek, które ulegają procesom trawienia).

Terapię taką stosuje się najczęściej w ortopedii do leczenia dolegliwości bólowych okolicy lędźwiowej, zwanych „bólami krzyża”, a także przy rwie kulszowej.

Postaw na radykalne metody

Ciało człowieka podlega określonym przemianom, natomiast struktura tkanek pozwala na przyspieszenie i udoskonalenie wielu procesów. Tak jest również z działaniem mezoterapii – standardowa przepuszczalność błon komórkowych może zostać zwiększona do poziomu, w którym następuje lepsza wchłanialność substancji odżywczych z aplikowanych na skórę preparatów.

Podobnie w przypadku zabiegów z użyciem iniekcji, gdzie wstrzykiwane substancje lecznicze działają znacznie szybciej niż gdyby były podawane w formie tabletek, płynów, czy maści, możesz znacznie szybciej i skuteczniej wrócić do formy poprzez efektywne leczenie bólu. Mając świadomość, jak wiele oferuje współczesna medycyna estetyczna, z pewnością znajdziesz w niej rozwiązania najlepsze dla siebie.