Mechanizm działania mikrodermabrazji to złuszczanie naskórka w celu odsłonięcia głębszych warstwy skóry. Metoda sprawdza się na przykład w przypadku usuwania rozstępów, które są niczym innym, jak efektem nadmiernego rozciągnięcia skóry, osłabienia jej struktur. Zerwanie sieci włókien elastynowych oraz kolagenowych objawia się właśnie w postaci nieestetycznych pasm na brzuchu, udach, pośladkach, czy na klatce piersiowej. Jeżeli problem dotknął również Ciebie, współczesna kosmetologia będzie bezpiecznym rozwiązaniem.

Usuwanie rozstępów poprzez radykalne działania

Wydajność określonych metod wynika z systemu ich działania, a widać to właśnie na przykładzie zabiegów mechanicznego złuszczania skóry. Podczas usuwania rozstępów w procesie mikrodermabrazji usuwane są kolejne warstwy naskórka, zatem inaczej niż chociażby w terapii laserowej, efekty widać już w trakcie trwania zabiegu.

mikrodermabrazja na rozstępy

Na mikrodermabrazję warto jednak spojrzeć również w szerszym kontekście, ponieważ:

 • każda kolejna sesja w gabinecie medycyny estetycznej to postępy w redukcji niedoskonałości skóry (przy rozstępach zaleca się przeciętnie 5 wizyt),
 • mechaniczne pobudzanie skóry wzmaga procesy produkcji kolagenu i elastyny, a tym samym zapobiega powiększaniu się zmian i powstawaniu nowych rozstępów,
 • wzrasta poprawa ukrwienia skóry, więc na korzyść zmienia się jej poziom elastyczności, koloryt ma szansę wrócić do naturalnego,
 • skóra staje się bardziej podatna na działanie preparatów, których stosowanie zaleca specjalista po przeprowadzeniu zabiegu.

W związku z powyższym, po usuwaniu rozstępów skóra jest:

 • gładsza,
 • ujędrniona,
 • odżywiona,
 • pobudzona do samoregeneracji.

Odpowiednio dobrana metoda sprawi, że szybciej zauważysz satysfakcjonujące efekty.

Mikrodermabrazja diamentowa jako jedna z możliwości

Podłożem zabiegów omawianych w tym artykule jest dermabrazja, czyli głębokie mechaniczne złuszczanie kolejnych warstw naskórka. W kosmetologii częściej stosuje się jednak łagodniejsze odmiany tej metody, czyli określone rodzaje mikrodermabrazji:

 1. diamentową, w której sama głowica urządzenia stanowi materiał ścierny,
 2. korundową, gdzie z głowicy urządzenia w skórę uderza sproszkowany tlenek glinu (korund),
 3. tlenową, w której obumarły naskórek usuwany jest mieszanką tlenu i soli fizjologicznej.

Skuteczność mikrodermabrazji diamentowej w zmaganiach z rozstępami to zasługa zróżnicowania ziaren diamentu, jakimi pokryte są głowice urządzenia. Odpowiedni dobór ziarnistości jest konieczny pod względem wielkości, gęstości oraz miejsca występowania rozstępów, możesz mieć jednak pewność, że znajdzie się wśród tych parametrów głowica najlepsza do zniwelowania Twoich problemów skórnych.

Ważna i ceniona przez Pacjentów jest uniwersalność metody:

 • zabiegi przeprowadzać można u kobiet i mężczyzn,
 • redukowane są zmiany niezależnie od ich etiologii, czyli:
  ◦ rozstępy po ciąży,
  ◦ po gwałtownym przytyciu,
  ◦ po nadmiernym rozbudowaniu muskulatury,
  ◦ po terapii hormonalnej lub lekami steroidowymi.

Laserowe usuwanie rozstępów jest zatem możliwe niemal w każdych okolicznościach, jeżeli poddasz się opiece specjalisty.

Ważne przed i po mikrodermabrazji w Esteticenter w Lublinie

Z mikrodermabrazją związane są zalecenia, które przygotują skórę do złuszczania, a także usprawnią jej regenerację po serii zabiegów. W oczekiwaniu na usuwanie rozstępów tą metodą w naszym gabinecie w Lublinie, zalecamy Pacjentom rezygnację z peelingów chemicznych oraz z innych działań naruszających strukturę skóry, a po zabiegu – ostrożność w ekspozycji na promienie słoneczne, w tym unikanie opalania. Zazwyczaj wystarczy miesiąc karencji.