Celem kosmetologii jest upiększanie poprzez poprawę wyglądu i jakości skóry. W tym celu w nowoczesnych gabinetach, takich jak Esteticenter w Lublinie, wykorzystywane są najnowsze zdobycze techniki, urządzenia o światowej renomie i klinicznie udowodnionej skuteczności. W tym wpisie przedstawiamy bezinwazyjne kosmetologiczne zabiegi na ciało, z których nasze Klientki są najbardziej zadowolone.

Cryolift – w kosmetologii zimno ujędrnia

Cryolift to rodzaj kosmetologicznej krioterapii, wykorzystującej działanie ujemnych temperatur, łącząc je z aluminoterapią, czyli działaniem światła LED oraz kosmetyką z ekskluzywnymi składnikami aktywnymi. Wszystko po to, by skutecznie modelować ciało. Zabieg polega na emitowaniu zimna za pomocą specjalnej głowicy, która stwarza efekt elektronicznej kostki lodu, co na skórze odczuwa się jako temperaturę od -10 do -18 stopni Celsjusza. Skóra doznaje wówczas szoku termicznego, po którym zimno trafia do głębokich warstw skóry, nie powodując dyskomfortu.

Laboratorium Filorga, które szczyci się we Francji 30-letnim doświadczeniem w opracowywaniu preparatów na potrzeby medycyny estetycznej, wykorzystało w Cryolift zwiększenie mikrokrążenia pod wpływem zimna, by skuteczniej wprowadzać w tkanki składniki aktywne, takiej jak:

 • Collagen – preparat silnie nawilżający skórę,
 • Elastyna – kompleks biologiczny napinający skórę na bazie czystej elastyny,
 • Embroblasty – kompleks biologiczny wyciągu z kawioru i arniki, poprawiający mikrocyrkulację i stymulujący fibroblasty,
 • DNA – kompleks biologiczny regenerujący skórę,
 • Kompleksy biologiczne wyciągu z kawioru i łososia,
 • NCTF – kompleks witamin A, B, E, C, K, minerałów i aminokwasów oraz koenzymów i kwasów nukleinowych, działających regenerująco.

Cryolift w kosmetologii wykorzystywany jest, by odświeżać i pobudzać skórę. Zabieg można wykonać na twarzy, co pozwala unieść opadające policzki (tzw. chomiki), poprawić jej owal, a także na ciało, kiedy trzeba ujędrnić zwiotczałą skórę biustu, brzucha czy ramion; przynosi również efekty w leczeniu rozstępów.

EAT Skin Shock – połączona moc fal akustycznych i elektrycznych

EAT™ SkinShock jest opatentowanym urządzeniem, w kosmetologii przeznaczonym do ujędrniania skóry w bezinwazyjny sposób. Specjalna głowica emituje wiązkę dwóch fal: akustycznej i elektrycznej, które trafiają precyzyjnie w miejsce poddawane leczeniu w czasie:

 • terapii ujędrniającej – stymulacja włókien kolagenowych sprawia, że skóra odzyskuje elastyczność, a przy tym poprawia się jej tekstura,
 • terapii odmładzającej – poprawia regenerację tkanek, hamując efekty starzenia się skóry poprzez stymulowanie noekolagenezy,
 • terapii antycellulitowej – usprawnia metabolizm, usuwa produkty powstające ubocznie w procesie przemiany materii, rozbija nawet twardą, zwłókniałą tkankę tłuszczową typową dla cellulitu 3 i 4 stopnia,
 • terapii blizn i rozstępów – tkanka bliznowa ulega przebudowaniu, a wgłębienia po roztopach zostają wypełnione.

Zabieg jest bezpieczny i komfortowy. Cały cykl, składający się z 6-10 zabiegów, zamyka się w ciągu 3 tygodni, co gwarantuje szybkie efekty. Badania prowadzone przez kosmetologów pokazują, że po serii zabiegowej odnotowuje się poprawę na poziomie 70-74%, a po upływie 3-6 miesięcy (w tym czasie trwają jeszcze procesy przebudowy kolagenu) oceniono je na 95%.

NNM LIPO kontur – połączenie technologii laserowej oraz impulsów elektrycznych

Lipo Kontour NNM™ (No Needle Mesotherapy™) wykorzystuje technikę nazywaną Aquaforezą™. Technika ta łączy działanie impulsów laserowych oraz krótkich impulsów elektrycznych po to, by aktywować w krze fizjologiczne procesy: mikrokrążenia, drenażu limfatycznego, co niweluje rozwój zmarszczek czy cellulitu. W procesie tym kosmetolodzy wykorzystują substancje aktywne nazywane koktajlami, które zawierają:

 • olej cynamonowy,
 • karnitynę,
 • kofeinę,
 • fosfatydylocholinę (pozyskiwaną z soi).

Substancje te, po wniknięciu do komórki, powodują rozpad trójglicerydów, a następnie ich wydalenie przez wątrobę. Terapia w gabinecie kosmetologicznym trwa na ogół 9 tygodni, w czasie których przeprowadza się serię 10 zabiegów. Terapia ta jest świetną alternatywną dla klasycznych iniekcyjnych zabiegów lipolizy oraz mezoterapii, a także wspomaga skórę po liposukcji chirurgicznej.

Kosmetologia w Lublinie daje wiele możliwości

Kosmetologia estetyczna jest dziś zaawansowaną dziedziną, dzięki której można uzyskać bezinwazyjną poprawę wyglądu. W tak wyspecjalizowanych gabinetach jak Esteticenter w Lublinie zabieg dobierany jest do indywidualnych potrzeb skóry, po uwzględnieniu oczekiwań i ogólnego stanu zdrowia Pacjenta. Naszym priorytetem jest spełnianie oczekiwań bezpiecznymi i sprawdzonymi metodami, dlatego jesteśmy tak skuteczni.