obkurczanie pochwy daje satysfakcje Lublin

O prawidłowe funkcjonowanie stref intymnych warto zadbać już przy najmniejszym dyskomforcie, wpływającym na zadowolenie z własnego ciała, w tym także na odczuwanie przyjemności podczas współżycia. Tkanki pochwy rozluźnionej naturalnymi porodami oraz procesami starzenia skutecznie rewitalizuje laser frakcyjny, którego działanie zostało potwierdzone naukowo, a kolejne Pacjentki odzyskują dzięki tej metodzie komfort psychiczny. Poprawnie przeprowadzone obkurczanie pochwy jest zabiegiem na miarę czasów.

To warto wiedzieć o laserze frakcyjnym – ważne także dla Ciebie

Laser Er:YAG, czyli erbowo-yagowy, należy do laserów frakcyjnych ablacyjnych, co oznacza, że:obkurczanie pochwy po porodzie

  • jego światło wnika w głąb skóry i jest pochłaniane przez wodę wewnątrztkankową,
  • podgrzana w ten sposób woda błyskawicznie wyparowuje z komórek,
  • dochodzi do ablacji, czyli uszkodzenia komórek pod wpływem ciepła,
  • w miejsce uszkodzonych komórek (w tym wiotkiej tkanki pochwy) powstają nowe włókna kolagenowe – budulec komórek o odpowiedniej sprężystości.

Remodelowanie pochwy z użyciem lasera frakcyjnego pobudza naturalne procesy odnowy komórkowej, w których włókna kolagenu zachowują swoje pierwotne cechy, czyli są znacznie krótsze i grubsze niż te, które uległy rozciągnięciu na skutek VRS (z j. angielskiego: „Vaginal Relaxation Syndrome” – zespół relaksacji pochwy).

O profesjonalnym i skutecznym obkurczaniu pochwy można mówić, gdy:

  • zabieg zostanie przeprowadzony szybko i bezboleśnie – niezbędna jest fachowa wiedza oraz doświadczenie, a to przekłada się bezpośrednio na komfort Pacjentek podczas zabiegu,
  • nie jest potrzebne znieczulenie ani hospitalizacja – każda sesja należy do zabiegów ambulatoryjnych za sprawą precyzyjnego działania lasera i przy braku powikłań,
  • osiągnięte zostaną zamierzone rezultaty – efekty można ocenić po miesiącu wstrzemięźliwości od współżycia; w tym okresie tkanki mają czas na dalszą regenerację.

Zazwyczaj jedno naświetlanie laserem wystarczy dla uzyskania ostatecznych rezultatów, jednak jest to kwestia indywidualna, podlegająca ocenie lekarza.

Możesz zaufać metodzie laserowego obkurczania pochwy

Laseroterapia stanowi istotną gałąź medycyny estetycznej za sprawą precyzji działania, a precyzja ta niezbędna jest również w laserowym obkurczaniu pochwy. Skierowanie światła lasera frakcyjnego dokładnie w miejsca wymagające rewitalizacji sprawia, że procesy odnowy kolagenu dają początek realnym przemianom w poprawie jakości współżycia płciowego.

Zadbaj o siebie i zdecyduj się na leczenie zespołu relaksacji pochwy, ponieważ:

  1. metoda laserowa pozwala uniknąć ingerencji chirurgicznej, stosowanej dawniej do łagodzenia skutków VRS,
  2. jedną z dodatkowych korzyści jest również poprawa nawilżenia pochwy, co również zwiększa komfort podczas współżycia,
  3. rezultaty to znacznie więcej korzyści niż poprawa jakości pożycia intymnego; zabieg wzmacnia mięśnie dna miednicy, będzie zatem idealny dla Ciebie, gdy zmagasz się dodatkowo z wysiłkowym, naglącym lub mieszanym nietrzymaniem moczu.

Rezultaty zabiegu utrzymują się przez minimum 2 lata lub w poszczególnych przypadkach do kolejnego porodu naturalnego. Zdarza się jednak, że mimo kolejnego porodu nie dochodzi do rozluźnienia pochwy i dalsze sesje laseroterapii są zbędne.

O tym należy pamiętać przed zabiegiem z użyciem lasera frakcyjnego

Do głównych przeciwwskazań dla wykonania laserowego obkurczania pochwy należą aktywne infekcje miejsc intymnych, dlatego przed wizytą w gabinecie medycyny estetycznej poddaj się rutynowemu badaniu ginekologicznemu. Jeżeli potwierdzi ono, że Twój stan zdrowia pozwala na przeprowadzenie zabiegu laserem frakcyjnym, możesz umówić termin laseroterapii.

Szybkie i bezpieczne obkurczanie pochwy, czyli efekt w 10 minut

Zazwyczaj wystarczy 10 minut naświetlania, aby rozpocząć cykl pozytywnych przemian związanych z obkurczaniem pochwy. O problemach natury intymnej możesz porozmawiać otwarcie ze specjalistą z Esteticenter w Lublinie. Dbamy jednocześnie o przyjazną atmosferę takich wizyt, jak też o taktowność i delikatność podczas wywiadu lekarskiego.