kobieta po zabiegu laserem frakcyjnym lublin

Szukając skutecznych sposobów na odmłodzenie i pielęgnację skóry, warto zastanowić się nad skorzystaniem z zabiegu mezoterapii. Dzięki niemu dostarczymy skórze odpowiednich substancji aktywnych, które sprawią, że będzie odżywiona, pełna blasku, elastyczna i odzyska utraconą jędrność. Sprawdźcie najciekawsze preparaty stosowane w mezoterapii.

Jak wygląda zabieg mezoterapii?

mezoterapia tylko lekarzNa początek przypominamy, że zabieg mezoterapii może być przeprowadzony wyłącznie przez lekarza. Tutaj wykorzystywane są delikatne igły, przy pomocy których wstrzykiwane są w skórę odpowiednio dobrane substancje.

Nakłucia są wykonywane w odległości 5-10 mm na całej powierzchni objętej zabiegiem. Lekarz decyduje o długości i częstotliwości zabiegów, przeważnie są wykonywane przez cały tydzień, codziennie. Po tym czasie wykonuje się 1 zabieg co 2 tygodnie w okresie miesiąca. Co ważne, mezoterapia jest wykonywana ze znieczuleniem miejscowym, dzięki czemu zabieg nie powoduje bólu.

Najciekawsze preparaty stosowane w mezoterapii

  • Kwas hialuronowy – występuje naturalnie w skórze, jest to cukier złożony, charakteryzujący się wysoką chłonnością. Wraz z innymi składnikami tworzy płaszcz hydrolipidowy, który odpowiada za utrzymywanie wody w skórze i jej odpowiednie nawilżenie. Tutaj stosowany jest syntetyk, ale bardzo dobrze tolerowany przez skórę. Kwas ten pobudza produkcję kolagenu, przez co skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna i pozbawiona drobnych zmarszczek.
  • NCTF Ha – jest to kwas hialuronowy z dodatkiem witamin, minerałów oraz aminokwasów. Dzięki dodatkowym składnikom skóra jest nie tylko nawilżona, ale również pobudzona do aktywności regeneracyjnej. Po wykonaniu kilku zabiegów z tym preparatem uzyskamy bardzo dobry efekt wygładzonej skóry, pozbawionej zmarszczek.
  • Hydrate (Mezofit) – preparat ten jest wytwarzany na podstawie kwasu hialuronowego, wykazuje działanie nawilżające, odżywcze i odświeżające. Stosuje się go na skórze twarzy, dekoltu, szyi, a także ma zastosowanie w modelowaniu dłoni, polepszenia wyglądu ust oraz wypełnienia tak zwanej „doliny łez”.
  • Krzemionka – to naturalny składnik tkanki łącznej. Niezbędny do regeneracji elastyny i kolagenu. Jest szczególnie zalecany w przypadku skóry tracącej naturalną jędrność. Podanie krzemionki wzmacnia skórę, wspomaga zwalczenie zmarszczek, wypełnia wszelkie nierówności, a także może wspomóc terapię nadmiernego wypadania włosów.
  • DNA – to kwas dezoksyrybonukleinowy, który jest składnikiem jądra każdej żywej komórki skóry. DNA pobudza skórę do procesów regeneracyjnych. Dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna, a zmarszczki są mniej widoczne, ponieważ odnawiają się włókna kolagenowe.

Czy mezoterapia jest właśnie dla Ciebie?

O tym, czy zabieg może być przeprowadzony, decyduje lekarz. Tutaj niezbędny będzie krótki wywiad na temat stanu zdrowia. Oczywiście tak jak każdy zabieg, również mezoterapia ma kilka przeciwwskazań. Nie mogą z niej korzystać osoby cierpiące na cukrzycę, uczulone na składniki polecanych preparatów, zmagające się ze sanami ropnymi, opryszczką, czy zapaleniem skóry. Tej metody nie stosuje się również u kobiet w ciąży.

Jeśli szukasz skutecznego sposobu na odmłodzenie i ujędrnienie skóry, a także pozbycie się zmarszczek i nie zauważasz u siebie wymienionych przeciwwskazań, zastanów się nad zastosowaniem mezoterapii. Zapraszamy na wizytę konsultacyjną do gabinetu Esteticenter w Lublinie. Proponujemy duży wybór substancji stosowanych w mezoterapii, które nadadzą Twojej skórze blask.