Usuwanie hemoroidów

Usuwanie hemoroidów wkrótce w Esteticenter

Hemoroidy to potoczne określenie choroby hemoroidalnej, czyli żylaków odbytu. Ta proktologiczna przypadłość dotyka aż 50% dorosłych ludzi, szczególnie tych z nadwagą, zaparciami, prowadzących siedzący tryb życia; często diagnozowana jest u kobiet w ciąży.

Fotokoagulacja w podczerwieni w leczeniu hemoroidów

Metoda ta wykorzystuje światło emitowane przez laser wysokoenergetyczny Nd:YAG, którego działaniu poddane zostają guzki hemoroidalne. Wywołanie fotokoagulacji u podstawy guzka krwawniczego, czyli w miejscu jego unaczynienia, prowadzi do powstania w tym miejscu martwicy (zwłóknienia tkanki hemoroidów).

Procedurze poddawany jest tylko jeden guzek, kiedy tkanka ulegnie zabliźnieniu – guzki krwawnicze znikają na ogół po tygodniu, można podjąć terapię kolejnego. Po zabiegu może wystąpić pewien dyskomfort w postaci dolegliwości bólowych, plamienia lub niewielkiego krwawienia.

Terapia hemoroidów laserem Fotona Spectro SP metodą LTHemo

Zabieg trwa 15 min, odbywa się w sposób bezbolesny – przeprowadza się go w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym. Pacjent może wrócić do domu po trwającej kwadrans obserwacji. Zaletą zabiegu jest minimalna inwazyjność, znikomy – w porównaniu do innych metod – dyskomfort pozabiegowy i krótki okres rekonwalescencji, dający możliwość szybkiego powrotu do codziennych zajęć.

Cena ustalana jest w czasie konsultacji z lekarzem, wynosi od 2 500 zł do 6 000 zł.