Obkurczanie pochwy

Zabieg laserowego obkurczania pochwy jest najnowszą metodą leczenia problemu jej wiotkości. Laser Fotona Spectro SP umożliwia wykonanie zabiegów takich jak:

  • laserowe obkurczanie i rewitalizacja pochwy – zabieg Intimalase.

Zespół rozluźnienia pochwy (VRS) – problem, który można rozwiązać

Przypadłość ta, opisywana jako utrata optymalnej struktury pochwy, powodowana bywa odbyciem naturalnego porodu lub fizjologicznym procesem starzenia się. Kobiety, które urodziły dzieci oraz te będące już w okresie menopauzy doświadczają spadku poziomu hormonów – to właśnie prowadzi do wystąpienia problemu potocznie zwanego „luźną pochwą”. Ma to wpływ na obniżenie lub nawet całkowity brak satysfakcji seksualnej. Te deprymujące symptomy można jednak zniwelować metodą skuteczną i bezpieczną. Naszym Pacjentkom proponujemy minimalnie inwazyjne zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego.

Laserowe obkurczanie tkanek pochwy poprzez zmniejszenie jej średnicy

Procedura, którą przeprowadzamy w Klinice Estetcenter w Lublinie opiera się na nieblacjnym działaniu lasera Er:Yag, prowadzącym do poprawy elastyczności tkanek w wyniku fototermicznej interakcji pomiędzy laserem a błoną śluzową. Precyzyjne dostosowanie i ścisłe kontrolowanie energii laserowej, którą oddziałuje się na obszar wejścia do pochwy i jej kanał prowadzi do podgrzania zawartego w tkankach kolagenu, co sprawia, że jego włókna stają szespol-rozluznienia-pochwyię krótsze i grubsze. W ten sposób dochodzi do kurczenia się tkanek poddanych naświetlaniu.

Zaraz po zabiegu Pacjentka może wrócić do codziennych czynności. Możliwe jest wystąpienie przesięku surowiczego, ze względów higienicznych należy wtedy stosować podpaski. W czasie 30 dni po zabiegu nie wolno utrzymywać stosunków płciowych.

Zabieg nie będzie mógł zostać przeprowadzony u pań z aktywnymi infekcjami pochwy, nieuregulowaną cukrzycą, z chorobą nowotworową oraz w czasie miesiączki.

Ważne informacje związane z laserowym obkurczaniem pochwy

  • W wyniku przeprowadzenia procedury odzyskują one napięcie, zmniejsza się obwód pochwy (staje się ona „ciaśniejsza”), co wpływa na podniesienie satysfakcji seksualnej i komfortu współżycia.
  • Zabieg trwa około 30 minut, nie wymaga rekonwalescencji.
  • Zazwyczaj satysfakcjonujące efekty przynosi wykonanie jednego zabiegu. Jednak – w zależności od rozciągnięcia tkanek – może być konieczne jego powtórzenie – po upływie miesiąca.
  • Efekt zabiegu laserowego obkurczania pochwy zauważalny jest po miesiącu i utrzymuje się przez około 2 lata.
  • Systematyczne ćwiczenie mięśni Kegla podtrzymuje efekt na dłużej.
  • Jeśli problem VRS występuje u młodej mamy, będzie się ona cieszyć efektem zabiegu przez lata lub do następnego porodu, podczas którego zawsze istnieje ryzyko nadmiernego rozciągnięcia tkanek. Jednak laserowe wzmocnienie tkanek pochwy w czasie między porodami może spowodować, że po kolejnym porodzie problem nie wystąpi w ogóle lub wystąpi w mniejszym stopniu.
  • W przypadku, gdy kobieta z VRS jest w okresie menopauzy, należy stosować hormonalną terapię zastępczą – odpowiedni poziom hormonów będzie podtrzymywać efekt zabiegu.

Panie, które utraciły satysfakcję seksualną w wyniku wystąpienia zespołu rozluźnionej pochwy oraz z innych powodów, mogą ją odzyskać. Zapraszamy na konsultację kwalifikującą do leczenia metodą lasera frakcyjnego , by znów mogły Panie czerpać przyjemność z intymnych zbliżeń. Więcej informacji na stronie: https://laser-estetimed.pl/ginekologia/laserowe-obkurczanie-pochwy/

Cena: 1 500 zł.