Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa (NNM – No Needle Mesotherapy) jest jedną z najskuteczniejszych, bezinwazyjnych metod dostarczania tkance skórnej substancji aktywnych zawartych w preparatach kosmetycznych na odpowiednią głębokość. Sprawdza się w walce z różnymi niedoskonałościami skóry, poprawia jej wygląd, sprawia, że wygląda na wypoczętą i zdrową.

Aquaforeza™ – sięga do podłoża problemów starzenia się skóry

Substancje aktywne i żel, wykorzystywane w czasie zabiegu, zawierają duże ilości składników o działaniu nawilżającym, przeciwutleniającym, immunostymulującym, naturalne wyciągi roślinne i DL-Pantenol. Ten „koktajl” głęboko penetruje tkanki, które zostały poddane jego działaniu. Dzięki temu:

  • skóra jest głęboko nawodniona,mezoterapia przed po - różnice
  • stymulowany jest układ limfatyczny,
  • poprawiona zostaje elastyczność skóry,
  • efekt poprawy jędrności utrzymuje się wyjątkowo długo.

Zabieg przeprowadza się w okolicy: oczu, ust, czoła, policzków, podbródka, na szyi.

Jak wygląda mezoterapia bezigłowa?

Mezoterapia wykorzystuje zjawiska elektroporacji i elektroforezy. Elektroporacja wykorzymezoterapia bezigłowa twarzystuje oddziaływanie na komórki i tkanki krótkimi impulsami elektrycznymi, prowadzące do podniesienia poziomu przepuszczalności skóry, dzięki czemu może ona przyjmować substancje aktywne z preparatów kosmetycznych. Natomiast dzięki elektroforezie możliwe jest przenoszenie przez skórę – wraz z prądem stałym – substancji jonowych, działających na nią terapeutycznie. Mezoterapia łączy oba procesy, dzięki czemu substancje aktywne mogą dostać się głębiej.

Podczas zabiegu ciągłość skóry nie zostaje przerwana. Jest więc on nie tylko nieinwazyjny, ale także bezpieczny – nie ma ryzyka podrażnień czy wywołania stanów zapalnych.

Sposób na różnego typu problemy skórne – mezoterapia w Lublinie

Mezoterapia bezigłowa może być wykorzystywana do zlikwidowania wielu problemów – w zależności od zastosowanych substancji aktywnych. Dzięki temu, że lek doprowadzany jest bezpośrednio do źródła problemu, rezultaty osiągane są w przypadku problemów takich jak:

  • cellulit – skuteczność mezoterapii w tym przypadku wiąże się z dostarczeniem skórze składników o właściwościach lipolitycznych, takich jak fosfadylocholina, kofeina. Efektem serii zabiegów jest znaczna redukcja lub całkowite pozbycie się problemu cellulitu, a także zapobieganie się gromadzenia tkanki tłuszczowej pod skórą;
  • zwiotczenie skóry – zabieg ten widocznie odmładza skórę, ujędrnia, nawilża, przywraca gęstość i poprawia jej wygląd;
  • rozstępy – przy zastosowaniu odpowiednio dobranych substancji zabieg mezoterapeutyczny pomaga w likwidacji rozstępów, dostarczając substancje stymulujące syntezę kolagenu;
  • zmarszczki – stosując substancje aktywne zawierające kwas hialuronowy, uzyskuje się efekt odmłodzenia skóry, poprawę napięcia i elastyczności skóry, a dzięki temu – redukcję zmarszczek oraz widoczny efekt odmłodzenia. W przypadku terapii przeciwzmarszczkowej z wykorzystaniem mezoterapii NNM™ uzyskuje się: zwiększenie nawodnienia skóry na poziomie komórkowym oraz produkcji kolagenu i elastyny, działania przeciwutleniaczy, co prowadzi do odmłodzenia skóry na twarzy zniszczonej przez światło słoneczne, palenie i inne czynniki środowiskowe.

Procedura może być także stosowana do regeneracji skóry po opalaniu – wspomaga wtedy procesy rewitalizujące, ujędrnia i zapobiega powstawaniu zmarszczek.

Aby mezoterapia przyniosła najlepsze efekty zaleca się przeprowadzenie serii 6-10 zabiegów w około tygodniowych odstępach. Procedura jest bezpieczna, bezbolesna i bezinwazyjna, jednak nie powinna być przeprowadzana u osób z wstawionym rozrusznikiem serca, cierpiących na epilepsję, choroby serca, żył czy z nadwrażliwą skórą, a także u kobiet w ciąży.

Możemy pomóc Państwa skórze, dostarczając do jej najgłębszych warstw substancje o aktywnym terapeutycznym działaniu. Mezoterapia bezigłowa Państwa skórę odmłodzi i rozświetli – zapraszamy do gabinetu medycyny estetycznej Esteticenter już dziś.