Powiększanie ust

powiększone usta u młodej pacjentkiUsta mogą mieć różne kształty. Nie wszystkie będą satysfakcjonowały ich właścicieli. Oni właśnie powinni skorzystać z tego, co proponuje medycyna estetyczna w zakresie powiększania i modelowania ust.

Najpopularniejszą, a zarazem najbezpieczniejszą metoda powiększanie ust, jest zabieg z użyciem kwasu hialuronowego – substancji naturalnie występującej w naszym organizmie i dobrze przez niego tolerowanej.

Wątpliwości dotyczące powiększania ust

W Esteticenter w Lublinie pracują profesjonaliści, którzy każdy zabieg poprzedzają szczegółową konsultacją i wywiadem lekarskim. Z uwagą wsłuchujemy się w oczekiwania naszych Pacjentów, rozwiewamy wszelkie wątpliwości, omawiamy spodziewane rezultaty i możliwości. Tak też dzieje się w przypadku zabiegu jaką jest powiększanie ust, dlatego nie będą mieli Państwo obaw, o to, czy zabieg nie przyniesie efektu przeciwnego do zamierzonego.

Jak wygląda powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Zabieg polega na wstrzyknięciu w wargi preparatu kwasu hialuronowego. Aby zniwelować odczucie dyskomfortu (Pacjenci z dużą wrażliwością na ból mogą odczuwać pieczenie i szczypanie) przed zabiegiem podaje się stomatologiczny zastrzyk znieczulający, a godzinę przez zabiegiem smaruje się usta maścią o takim działaniu. Iniekcja, wykonywana cienką igłą, może spowodować, że  usta będą opuchnięte, jednak objawy te ustępują po 3-5 dniach.

Po zabiegu usta są uwydatnione, dogłębnie nawilżone i jędrne. Efekt, uwidaczniający się od razu, w zależności od indywidualnych predyspozycji Pacjenta, utrzymuje się od 6 do 12, niekiedy 18, miesięcy. Mimo że cząsteczki kwasu hialuronowego ulegają biologicznemu wchłanianiu, proces ten jest powolny, a zmarszczki przez dłuższy czas nie wracają do stanu sprzed zabiegu.

Zaraz po zakończeniu procedury podania kwasu można spodziewać się lekkiego zaczerwienienia okolicy ust, obrzęku i bolesności. U większości Pacjentów objawy te mijają w czasie 72 godz. Nie ma przeciwwskazań, by w tym czasie wrócić do codziennych zajęć. Jednak przez 2 późniejsze tygodnie należy unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i przegrzewania (sauna).

Modelowanie warg

Kwas hialuronowy daje także duże możliwości w modelowaniu konturu warg. Jeżeli natura obdarzyła nas nierównymi wargami (dolna ładna i wydatna, górna – wąska), możliwe jest zastosowanie preparatu tylko na jedną z nich. Kwas hialuronowy doskonale poradzi sobie również z podniesieniem kącików ust, a także z przywróceniem im koloru, który ma tendencję do rozjaśniania z wiekiem. Zabieg przywróci im naturalny, świeży wygląd oraz intensywny kolor.

Kiedy nie przeprowadzamy zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego?

  • w czasie ciąży i karmienia piersią,
  • w przypadku alergii na kwas hialuronowy czy lignokainę,
  • kiedy stwierdzone zostały choroby autoimmunologiczne,
  • w czasie infekcji i stanów zapalanych w miejscu podania preparatu.

2 tyg. przed zabiegiem zaleca się odstawienie leków antykoagulacyjnych i przeciwzapalnych.

Możliwe objawy niepożądane

Po zabiegu mogą pojawić się w miejscu iniekcji krwiaki, zasinienia lub objawy uczuleniowe; w literaturze medycznej opisano wyjątkowo rzadkie pozabiegowe przypadki ropni – należy wtedy zasięgnąć porady lekarskiej.

Preparaty, które stosujemy przy zabiegach powiększania ust w Lublinie:

  • Restylane Lip Refresh – nadaje ustom świeży wygląd, odmładza je i przywraca hydrobalans bez konieczności dużej zmiany objętości;
  • Restylane Lip Volume Lip – idealny preparat do subtelnego powiększenia ust, podkreśla je i poprawia ich kontur.

 

Rąbek czerwieni na ustach nadaje wyrazu i urody. Zachęcamy do skorzystania z oferty Kliniki Medycyny Estetycznej Esteticenter, by stał się zachwycającą i przyciągającą uwagę ozdobą Państwa twarzy.

Cena (obejmuje podanie znieczulenia miejscowego lub stomatologicznego i 1 ampułkę preparatu): 800-1 500 zł.