Usuwanie blizn i blizn pooperacyjnych

usunięcie blizn pooperacyjnych laseremBlizny nie są tylko fizycznym defektem urody, ale także przyczyną wielkiego dyskomfortu psychicznego. Powstają w miejscu uszkodzenia tkanki skórnej, kiedy sięga ono do skóry właściwej. Powstała w tym miejscu tkanka różni się od zdrowej po względem budowy i funkcji. Początkowo przybiera ona kolor różowy, z czasem blednie, by przyjąć kolor perłowy. W tkance bliznowej nie ma pierwotnego barwinka, dlatego nie odzyskuje ona koloru otaczającej ją skóry.

Tworzenie blizn na skórze jest częścią naturalnego procesu jej gojenia. Do biologicznej naprawy ran skóry i innych tkanej dochodzi w przypadku większości ran – w zależności od ich typu powstają różne blizny.

Ich kształt i rodzaj zależą między innymi od tego, w jaki sposób powstała (zranienie, oparzenie), od czasu gojenia rany oraz od indywidualnych skłonności skóry – na przykład do nadmiernego bliznowacenia. Na ich wygląd wpływają też:

 • wiek osoby, u której blizna powstała,
 • umiejscowienie,
 • przebieg gojenia rany,
 • kształt blizny,
 • predyspozycje genetyczne.

Twarde i zgrubiałe blizny – na przykład pooperacyjne – mogą prowokować ból i być przyczyną przykurczy. Na szczęście medycyna estetyczna zyskała niezrównanego sprzymierzeńca – lasery, które umożliwiają poprawienie jakości życia osób, którym przeszkadzają nieestetyczne szramy.

Przebieg laserowego usuwania blizn w Lublinie

By przeprowadzić skuteczną laseroterapię, pochodzenie blizny nie ma istotnego znaczenia. Bez względu na to, czy jest to ślad pourazowy, pooperacyjny, pooparzeniowy czy potrądzikowy – efekt będzie równie zadowalający.

Zabieg laserowego usuwania blizn oparty jest na fototermolizie. Polega ona na pochłonięciu przez komórki skóry zmienionej bliznami energii świetlnej i zamianie jej w energię cieplną, która posiada potencjał przekształcanie tkanek. Głowica lasera, wykorzystywanego do tego typu zabiegów, pracuje z doskonałą precyzją. Idealnie dobrana głębokość emisji wiązki pozwala na prowadzenie skutecznej i bezpiecznej terapii. Impulsy odczuwalne podczas zabiegu usuwania blizn porównywane są przez Pacjentów do nieznacznego pieczenia lub delikatnego uszczypnięcia.

W efekcie poddania blizny działaniu lasera, w jej obrębie powstają kontrolowane mikrouszkodzenia, co zmusza zdrowe tkanki wokół do zintensyfikowania procesów odbudowy skóry. Blizna szybko mięknie, jej koloryt i konsystencja zaczynają się zmieniać i przypominać otaczającą ją skórę.

Dzięki laserowi Fotona Spectro SP leczymy blizny trwałe i świeże blizny pooperacyjne czy powypadkowe.

 

Tryb PIANO lasera Fotona Spectro SP – usuwanie blizn pooperacyjnych

Do usuwania blizn pooperacyjnych wykorzystujemy tryb PIANO lasera Nd:YAG Fotona Spectro SP, który wykorzystuje długie impulsy PIANO, powodujące całkowity szok cieplny w skórze właściwej, nie narażając naskórka na niepotrzebne urazy termiczne.

Z trybu PIANO korzystamy, by osiągnąć znaczną poprawę wyglądu blizn. Tego typu zabiegi laserowe można wykonywać bezpośrednio po zabiegu chirurgicznym, co przyspiesza gojenie, zapobiega pooperacyjnemu rozrostowi blizn, tworzeniu keloidu, ponadto zmniejsza je, spłyca i rozjaśnia – efekt widoczny jest już po pierwszym zastosowaniu.

Usuwanie blizn pooperacyjnych przy użyciu lasera frakcyjnego Fotona w trybie PIANO obejmuje serię 5 zabiegów w jednomiesięcznych odstępach. W czasie ich trwania Pacjenci nie odczuwają żadnego dyskomfortu bólowego.

Wskazania do zabiegów w trybie PIANO:

 • świeże blizny pooperacyjne,
 • blizny pozabiegowe,
 • blizny powypadkowe,
 • gojące się trudno rany,
 • inne zmiany skórne.

W wyniku tego typu leczenia osiąga się:

 • obkurczenie naczyń krwionośnych,
 • zmniejszenie, spłycenie, rozjaśnienie blizn,
 • przyspieszenie gojenia,
 • zapobiega się także powstawaniu przerostów i keloidów.

Tryb PIANO wykorzystywany jest też w przypadku:

 • nieablacyjnego laserowego remodelingu skóry z zastosowaniem lasera Nd:YAG,
 • frakcyjnego laserowego refurfacingu skóry z zastosowaniem lasera Er:YAG.

Nie muszą się Państwo martwić tym, że zabieg będzie nieprzyjemny – przeciwdziała temu CRYO – urządzenie chłodzące powierzchnię skóry poddawanej laseroterapii, dzięki któremu nie jest konieczne aplikowanie jakichkolwiek środków znieczulających.