Usuwanie naczynek i rumienia naczyniowego

Trądzik różowaty, pajączki czy naczyniaki powstają w wyniku rozszerzenia naczyń krwionośnych, które w ten sposób uwidoczniają się na powierzchni skóry – przede wszystkim twarzy. Dla wielu osób stają się powodem dużego dyskomfortu psychicznego. Z pomocą jednak przychodzi medycyna estetyczna, dzięki której możliwe jest poprawienie własnego wyglądu poprzez zniwelowanie niedoskonałości w obrębie skóry.

Laserowe usuwanie naczynek w Lublinie

usuwanie rumienia z okolic pachyZabieg ten trwa około 20 minut, chociaż jego czas zależy też od obszaru poddawanego  leczeniu, osobniczej wrażliwości oraz charakteru zmian skórnych. Tuż przed rozpoczęciem procedury lekarz i Pacjent nakładają specjalne okulary ochronne, ponieważ praca z laserem będzie prowadzona w polu widzenia, a oczy są na światło laserowe szczególnie wrażliwe.

Wykorzystywany do przeprowadzenia zabiegu laser Fotona Spectro SP Nd:YAG (neodymowo-jagowy) emituje wiązkę światła, która dociera do naczyń krwionośnych, nie uszkadzając naskórka, i powoduje podgrzanie ciałek czerwonych w krwi. Hemoglobina ulega w ten sposób koagulacji. W wyniku termolizy, ścianki naczynia krwionośnego ulegają wysuszeniu, a znajdująca się w nich woda ulega wyparowaniu. Prowadzi to do obumarcia naczyń, które w niedługim czasie zostają wchłonięte przez organizm – w ten sposób przestają być widoczne na skórze. Regulacja długości fal lasera pozwala na zamykanie naczyń krwionośnych różnej wielkości oraz położonych w różnych warstwach skóry oraz w różnych miejscach na ciele.

Dzięki precyzyjnemu dobraniu parametrów urządzenia możliwe jest zamykanie małych naczynek na twarzy, jak również tych niebieskich pojawiających się na nogach i osiągających średnicę do 3 mm. Świetne rezultaty daje laserowe leczenia rumienia twarzy, szyi czy dekoltu.

Zazwyczaj przeprowadza się od 1 do 3 zabiegów.

Laserowe usuwanie naczynek cechuje się wysoką skutecznością. Najcięższe przypadki potrzebują maksymalnie trzech zabiegów, by organizm mógł wchłonąć popękane naczynka.

Wskazania do zamykania naczynek metodą laserową oraz zalecenia na później

Zabieg laserowego usuwania naczynek niesie znikome ryzyko wystąpienia powikłań i jest jednym z najbezpieczniejszych sposobów radzenia sobie z problemami niedoskonałości skórnych. Pacjenci chwalą sobie niską bolesność zabiegu, porównywalną do lekkiego szczypania.

Przed zabiegiem istotne jest odpowiednie nawodnienie – zaleca się wypicie kilku szklanek wody. Duża ilość płynów w organizmie zmniejsza ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Dzień przed zabiegiem nie można pić alkoholu oraz narażać się na wysiłek fizyczny, który spowoduje odwodnienie.

Na zabieg usuwania naczynek warto zgłosić się w przypadku:

 • teleangiektazji twarzy,
 • naczynek widocznych na nogach,
 • naczyniaków płaskich,
 • trądziku różowatego,
 • rozproszonych zaczerwienień,
 • naczyniaków.

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, może też wystąpić obrzęk, jednak objawy te ustępują w ciągu kilku godzin. Co ważne – laserowe zamykanie naczynek nie powoduje znacznej niedyspozycji estetycznej.

Wskazówki pielęgnacyjne dla skóry z rozszerzonymi naczynkami:

 • ochrona skóry przez zimnem i wilgocią,
 • stosowanie witaminy K, PP, C, B2,
 • unikanie sauny i gorących kąpieli,
 • ochrona skóry przed działaniem UV (słońce, solarium),
 • stosowanie preparatów ochronnych oraz kremów z filtrami UVA i UVB.

Laserowa terapia rumienia naczyniowego

Rumień na twarzy, tworzony przez gęstą sieć naczyń włosowatych, pojawia się w charakterystycznych momentach związanych ze wzrostem ciśnienia tętniczego pod wpływem zimna, ciepła, emocji. Do jego terapii wykorzystujemy laser frakcyjny Fotona Nd:YAG o długości fali 1064 nm. Promień emitowany przez urządzenie dociera do naczynia krwionośnego, gdzie ulega absorpcji przez barwnik czerwonych krwinek i zmieniany jest w energię – w ten sposób znika z twarzy.

W naszym gabinecie w lublinie nie musimy stosować farmakologicznych środków znieczulających – ich działanie z powodzeniem zastępuje system chłodzenia powierzchni skóry, na której wykonywany jest zabieg.

Laserowe zabiegi na naczynka wyrównujące koloryt skóry poprawiają i wygląd, i samopoczucie. Warto skorzystać z tej bezpiecznej i bezinwazyjnej metody, by radośnie spoglądać w lustro. Wszystkie niezbędne informacje i pomoc uzyskają Państwo w Esteticenter w Lublinie.