Cosmelan

preparat cosmelanCosmelan jest obecnie najskuteczniejszym preparatem do terapii przebarwień. W wyniku jego zastosowania u 99% Pacjentów plamy uległy rozjaśnieniu o 95%. Jego działanie, blokujące produkcję melaniny w tkance skórnej, łączy retinol z kwasami o właściwościach wybielających.

Przebieg terapii Cosmelanem

Powodzenie leczenia wymaga od Pacjenta dużego zaangażowania i aktywnej współpracy, ponieważ duża jego część przebiega w warunkach domowych. Przed jego rozpoczęciem, w czasie wizyty lekarskiej, specjalista przeprowadza wywiad i przygotowuje dokumentację medyczną w postaci zdjęć przed rozpoczęciem procedury terapeutycznej.

Pierwszym jej etapem jest nałożenie, na uprzednio przygotowaną skórę, maski zawierającej substancję lecznicza, jaką jest Cosmelan1. Pacjent udaje się do domu bez zdejmowania maski z twarzy. Otrzymuje wytyczne dotyczące dalszej terapii.

Kolejnego dnia rozpoczyna się etap samodzielnego nakładania na twarz kremu – jest to leczniczy Cosmelan2. Ta część wymaga systematyczności i skrupulatnego przestrzegania zaleceń lekarskich. W czasie jej trwania należy stosować fotoprojekcję.

Reakcja skóry na substancje lecznicze Cosmelanu

Przez pierwsze 2-3 dni na skórze widać zaczerwienienie, Pacjent może odczuwać jej napięcie i pieczenie. W tym czasie zaleca się ograniczenie codziennych obowiązków zawodowych, szczególnie jeśli mają charakter reprezentacyjny. By złagodzić nieprzyjemne odczucia lekarz przepisze łagodzące je środki.

Efekt rozjaśnienia

Cosmelan nie tylko rozjaśni przebarwienia, ale także wpłynie regulująco na wydzielanie serum, zamknie rozszerzone pory, a dodatkowo zaobserwujemy wygładzenie zmarszczek, uniesienie owalu twarzy, redukcję objawów fotostarzenia – z tego powodu zabieg polecany jest również jako silna terapia odmładzająca.

Pod okiem lekarzy z Esteticenter terapia Cosmelanem przebiegnie pomyślnie, dając Państwu możliwość cieszenia się liftingowaną skórą bez przebarwień.