Leczenie trądziku

Leczenie trądziku laserem to świetna alternatywa dla tradycyjnych kuracji. Dostępna u nas laserowa technologia jest bezpieczna i nie powoduje skutków ubocznych. Gwarantuje natomiast poprawę wyglądu.

Wpływ laserowego leczenia trądziku na zmiany skórne

trądzik na czole młodej kobietyDo leczenia trądziku wykorzystujemy laser frakcyjny Fotona Spectro SP Nd:YAG, który działa przeciwbakteryjne, przeciwzapalne oraz obkurcza grudki trądzikowe. Laser odkaża skórę oraz – co najważniejsze – eliminuje odpowiedzialne za powstawanie trądziku bakterie, które znajdują się w głębszych warstwach skóry. Światło lasera działa także bezpośrednio na gruczoły łojowe i w ten sposób zapobiega nadmiernej produkcji sebum. Metoda ta działa leczniczo nie tylko na widoczne na skórze stany zapalne, ale także zapobiega ich nawrotom.

Po zabiegu skóra wygląda lepiej, staje się gładsza i elastyczniejsza oraz odporniejsza na powstawanie blizn. Zdecydowana poprawa jej stanu widoczna jest już po pierwszym zastosowaniu lasera, ale dla otrzymania lepszego efektu i całkowitego pozbycia się zmian, należy przeprowadzić serię zabiegów.

Profilaktycznie zabieg laserowy znajduje zastosowanie w pielęgnacji cery łojotokowej, zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych.

Postępowanie po zabiegu leczącym trądzik

efekty laserowego leczenia trądziku

Procedura laserowego usuwania trądziku jest bezpieczna, a jedynymi skutkami ubocznymi mogą być zaczerwienienia skóry, które jednak ustępują już kilka godzin po zabiegu. To ważne, że zabieg nie spowoduje u Państwa długotrwałej niedyspozycji estetycznej.

W tym, by odczuwali Państwo jak najmniejszy dyskomfort, pomaga nam nowoczesny system chłodzenia skóry – CRYO – za sprawą jego działania nie ma konieczności podawania środków znieczulających.

Ponieważ stosujemy najnowsze technologie oraz najwyższej jakości sprzęt, laserowe leczenie trądziku, które proponujemy Państwu w Klinice Esteticenter, przywróci Państwa skórze piękny wygląd i blask.