Lifting laserowy

Od lat zabiegi liftingowania cieszą się niesłabnącą popularnością. Tradycyjny lifting jest zabiegiem z zakresu chirurgii plastycznej, co oznacza, że w znacznym stopniu jest procedurą inwazyjną. Tymczasem medycyna estetyczna proponuje bezpieczną i przynoszącą doskonałe efekty alternatywę – są nią, wykorzystujące najnowsze zdobycze techniki – zabiegi laserowe. Przeprowadzone w ten sposób odmładzanie skóry jest widoczne od razu, nie wymaga rekonwalescencji. Efekty są trwałe i – co najważniejsze dla naszych Pacjentek – wizualnie satysfakcjonujące.

Lifting, czyli co?

Lifting laserowy dosłownie oznacza podniesienie, retusz. Kiedy mówimy o liftingu twarzy, chodzi o poprawienie jej wyglądu, najczęściej – o jego odmłodzenie. Skóra starzeje się z wiekiem, traci elastyczność, rozciąga się, opada. Są to procesy w pełni fizjologiczne. Nie można ich zatrzymać, ale można sprawić, by ich efekty uwidaczniały się w złagodzony sposób. Dotychczas liftingi kojarzyły się z operacjami plastycznymi, inwazyjnymi zabiegami, wymagającymi zakładania szwów i noszenia opatrunków. Aktualnie, dzięki zdobyczom techniki, lifting wykorzystujący innowacyjny laser frakcyjny, jest zabiegiem ambulatoryjnym, porównywalnym do zabiegów kosmetologicznych.

Poprawa jakości skóry za pomocą liftingu laserowego

Laserowy lifting skóry

Termouszkodzenia na młodość

W czasie laserowego liftingu, nazywanego też dermabrazją laserową, wykorzystywane jest niszczące działanie wiązki laserowej. Brzmi paradoksalnie? Tylko z pozoru. Zasada jest prosta: uszkodzone komórki w sposób naturalny zastępowane są nowymi, zdrowymi i młodymi – w ten sposób przebiegają procesy gojenia w całym organizmie. Dla celów kosmetycznych do uszkodzenia komórek musi dochodzi w sposób zaplanowany, selektywny. By osiągnąć efekt poprawy wyglądu skóry, cały proces wymaga nadzoru lekarza. Posługując się laserem, powoduje on precyzyjne, kontrolowane mikrouszkodzenia tkanki skórnej na głębokości od 0,5 do 1,5 mm, pozostawiając między nimi miejsca nieuszkodzone. Dla organizmu jest to sygnał do rozpoczęcia intensywnych procesów regeneracyjnych oraz produkcji kolagenu i elastyny. W ten sposób tkanka ulega zagęszczeniu. Pacjenci odczuwają to jako uelastycznienie i większe napięcia skóry.

Dlaczego warto wybrać laser frakcyjny w Lublinie

Do liftingowania wykorzystuje się różnego typu urządzenia laserowe. Wśród nich największym zaufaniem lekarzy cieszą się lasery frakcyjne. Prym wśród nich wiedzie wyjątkowo technologicznie zaawansowany laser Fotona Spectro SP. Jego działanie określa się jako równomierne i w pełni kontrolowane. Opiera się ono na frakcjonowanej fototermolizie, w wyniku której w tkance powstaje proces zapalny; by go zwalczyć, organizm inicjuje procesy odnowy.

Er:YAG – dedykowany odmładzaniu

Do prowadzenia odmładzającej laseroterapii wykorzystywana jest końcówka Er:YAG, której zastosowanie pozwala uzyskać maksymalne efekty poprawy napięcia tkanki przy minimalnej głębokości oddziaływania wiązki laserowej na skórę oraz niewielkich uszkodzeniach cieplnych. W ten sposób wyeliminowane zostają niemal całkowicie efekty uboczne takie jak: długo utrzymujący się rumień czy zmiana koloru skóry.

Niekwestionowanym atutem lasera erbowo-yagowego jest emitowanie fali rzędu 2940 nm, czyli długiej, przeznaczonej do szybkich, w minimalnym stopniu ablacyjnych zabiegów. Innowacyjne rozwiązania zastosowane w urządzeniu Fotona Spectro SP powodują, że fragmenty uszkodzonych komórek nie zostają uwięzione w tkankach, powodując u pacjentów nieprzyjemne odczucia, ale są usuwane „na gorąco” za pomocą głowicy frakcjonującej. W tym tkwi sekret skrócenia rekonwalescencji po laseroterapii.

Więcej o tym, jak funkcjonuje Fotona, dowiesz się z innego wpisu na naszym blogu: Laser frakcyjny od A do Z: czym różni się Er:Yag od Nd:Yag i jakie ma to znaczenie w medycynie estetycznej.

Laserowy lifting niejedno ma imię

Naturalna odbudowa tkanki skórnej, na której bazują liftingi laserowe, u każdego przebiega podobnie. W inny sposób jest tylko zapoczątkowywana oraz intensyfikowana. Najnowocześniejsze metody laseroterapeutyczne proponują procedury kilkuetapowe, obejmujące oddziaływanie lasera kolejno w 2, 3 lub 4 trybach, jako gwarantujące uzyskanie maksymalnego, trwałego skrócenia włókien kolagenowych, w którego efekcie dochodzi do spłycenia zmarszczek. Tak kompleksowo przemyślane terapie, oparte na synergicznej pracy lasera erbowo-yagowego z neodymowo-yagowym, mogą więc – w procedurach ablacyjnych i nieablacyjnych – objąć wszystkie warstwy skóry – powierzchniowe, średnie i głębokie.

Biorąc pod uwagę to, z jak zaawansowanymi zmianami mamy do czynienia, w Esteticenter proponujemy:

 • delikatne zabiegi frakcyjne, w czasie których tylko 20% powierzchni poddawanej terapii ulega ablacji;
 • wykonywane pełną plamką pełne ablacje, w wyniku których przebudowie ulega 100% powierzchni warstwy rogowej naskórka, na której wykonywano laseroterapię.

Z naszej oferty Klientki mogą więc wybrać:

 • peeling laserowy w trybie delikatnym i średnim,
 • resurfacing, czyli laserowy peeling głęboki,
 • frakcjonowanie 3D,
 • frakcjonowanie SMOOTH,
 • remodeling TWINLIGHT.

Bezkonkurencyjny jest najbardziej innowacyjny zabieg 4 w 1, którego przeprowadzenie umożliwia właśnie laser Fotona Spectro SP:

 • endolifting laserowy 4D obejmuje procedury: EndoLiftingu, FRAC3, trybu PIANO i SupErfacial.

Charakterystykę poszczególnych zabiegów przedstawiamy w artykule: Mały przewodnik po zabiegach liftingujących wykonywanych przy pomocy lasera frakcyjnego.

Kiedy moja skóra potrzebuje liftingu laserowego?

Odpowiedź na to pytanie będzie miała charakter indywidualny – wtedy, kiedy uznasz, że:

 • Twoja skóra zaczyna tracić napięcie, staje się mniej elastyczna, cienka,
 • przeszkadzają Ci widoczne bruzdy nosowo-wargowe, grawitacyjne, zmarszczki wokół ust, zmarszczki mimiczne, linie marionetki, kurze łapki,
 • kiedy chcesz się pozbyć niedoskonałości,
 • gdy masz rozszerzone pory.

A przede wszystkim wtedy, kiedy chcesz się poczuć kobieca, piękna i młoda. Esteticenter oferuje cały wachlarz możliwości, nasi specjaliści pomogą Ci dobrać zabieg, którego efekty w Twoim przypadku będą spektakularne.