Skleroterapia

skleroterapia - metoda usuwania żylakówJest to metoda laserowego usuwania żylaków, naczynek kończyn dolnych oraz poszerzeń żylnych, przywracająca funkcjonalność układowi krążenia.

Skleroterapia na żyły i naczynka

W czasie zabiegu zmienione chorobowo żyły kilka lub kilkanaście razy nastrzykiwane są środkiem obliterującym, wywołującym podrażnienie wewnętrznej ściany naczynia, co prowadzi do uaktywnienia procesów zapalnych. W ich przebiegu dochodzi do zwłóknienia i trwałego zarośnięcia żyły.

Trwający około 30-45 min zabieg jest niebolesny, odczuwane są jedynie drobne ukłucia.

Procedura kończy się założeniem opatrunku uciskowego w formie uciskowej pończochy. Powoduje to zbliżenie ścian żył, co intensyfikuje efekt terapeutyczny. Utrzymanie ucisku przez dłuższy okres zabezpiecza przez pojawieniem się powikłań i nawrotem choroby.

Długość okresu gojenia zależna jest od średnicy leczonej żyły oraz stopnia zaawansowania schorzenia, a także od indywidualnych predyspozycji organizmu. Małe naczynka goją się w czasie 4 tygodni; żyły o większym świetle – od 4 do 6.

Efekty laserowego usuwania żylaków w Lublinie

Zmiany poddane tego typu zabiegowi przestają być widoczne na skórze, a krążenie odbywa się prawidłowo – przez głębiej położone, zdrowe naczynia krwionośne.

Kolejne podanie środków obliterujących możliwe jest po 7-14 dniach, ale nie musi odbywać się w seriach. Odstęp czasowy może być dowolny, nawet roczny.

 

Specjaliści z Esteticenter zaproponują Państwu skuteczną terapię, dostosowaną do stanu Państwa żył – zapraszamy na konsultację.