Frakcjonowanie 3D

frakcjonowanie 3dFrakcjonowanie 3D to zabieg pozwalający na radykalne odmłodzenie skóry. Nowy i niezwykle efektywny sposób redukcji zmarszczek przy jednoczesnym ujędrnieniu i poprawie napięcia skóry wykorzystuje działanie lasera Nd:YAG Fotona Spectro SP.

Światło laserowe w czasie zabiegu frakcjonowania tworzy mikrouszkodzenia termiczne głęboko w skórze, co wpływa stymulująco na włókna kolagenowe. W porównaniu do metod klasycznego frakcjonowania ablacyjnego i nieablacyjnego frakcjonowanie 3D powoduje powstawanie mikrouszkodzeń dużo głębiej, dzięki czemu uzyskuje się silniejszy efekt. Jest to więc pierwsza nieablacyjna metoda laserowa do mocnego naciągania skóry.

Zadowalające efekty osiągane są przeprowadzeniu serii od 3 do 6 zabiegów w odstępach od 2 do 4 tygodni.

Laserowe ujędrnianie 3D

Efekty laserowego liftingu utrzymują się bardzo długo, ponieważ światło laserowe pobudza naturalne procesy regeneracyjne organizmu. Spowodowanie w kontrolowany sposób mikrouszkodzeń wpływa intensyfikująco na pracę fibroblastów, które dzięki temu wytwarzają więcej kolagenu.

Włókna kolagenowe są swoistym rusztowaniem skóry. Gdy się rozciągnięte, skóra tracie jędrność. Zatem ich skurczenie powoduje poprawę kondycji skóry. Za sprawą liftingu laserowego stymulującego procesy odnowy, wskazówki biologicznego zegara skóry cofają się, chociaż trwa to kilka miesięcy. Zyskujemy jednak pewność, że zmiana będzie trwała.

Metody laserowego odmładzania są bezpieczne, cechuje je mała inwazyjność, niewielkie efekty uboczne w postaci przejściowego zaczerwienienia, w związku z czym stają się coraz popularniejsze.

O to, by nie czuli się Państwo nieprzyjemnie w czasie laseroterapii, zadba CRYO –  system chłodzenia skóry, który w naszym gabinecie towarzyszy tego typu zabiegom.

Laserowe frakcjonowanie w technologii 3D jest zabiegiem przeznaczonym dla osób dojrzałych, którym zależy na ujędrnieniu skóry twarzy, szyi oraz dekoltu. Dzięki niemu osiąga się poprawę napięcia skóry sięgającą 40%.