Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

wypelnianie-zmarszczek

Czas nie jest łaskawym towarzyszem życia, obdarowuje bezlitośnie niechcianymi zmarszczkami. Pojawiają się one wcześniej czy później, dosięgają każdego: panie i panów. Można jednak z nimi walczyć dzięki osiągnięciom medycyny estetycznej.

Zmarszczki powstają na skutek osłabienia struktury skóry. Wraz z upływem czasu włókna kolagenowe utrzymujące jędrność cery rozciągają się i przestają pełnić funkcję podtrzymującą. Zanika również elastyna – substancja odpowiedzialna za jędrność naszej skóry, ale procesom starzenia można przeciwdziałać, stosując różnego rodzaju wypełniacze.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy wraz z włóknami kolagenowymi i elastyną tworzy system podporowy skóry. Jest substancją o higroskopijnych właściwościach, która w sposób naturalny występuje w organizmie człowieka. Jego zadaniem jest wiązanie cząsteczek wody w tkance skórnej i utrzymanie jej optymalnego nawilżenia, a co za tym idzie – gładkości i sprężystości.

Otrzymywany laboratoryjnie kwas hialuronowy ma właściwości naturalnej substancji. Nie powoduje w związku z tym reakcji alergicznych, a co bardzo ważne – całkowicie się wchłania i nie niesie ryzyka powstania skutków ubocznych.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym oznacza, że zawierający go żelowy preparat zostaje wstrzyknięty w tkankę śródskórną. Efekt uwidacznia się od razu – po zabiegu skóra jest wyraźnie wygładzona i uniesiona. Pełen rezultat uwidacznia się po kilku dniach. Efekty jego zastosowania utrzymują się około 9-12 miesięcy. Potem ulega on naturalnemu wchłonięciu. Ponieważ substancja ta pobudza naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze, nawet po jej całkowitym wchłonięciu skóra wygląda lepiej niż przez zabiegiem.

Alternatywą dla kwasu hialuronowego jest botox. Działanie obu preparatów jest podobne – wizualnie odmładzają twarz. Jednak podanie kwasu hialuronowego prowadzi przede wszystkim do wypełniania zmarszczek, a botoksu – do powstrzymania ich powstawania.

Kwas hialuronowy nie tylko na twarz

Niezwykłe właściwości tego preparatu sprawiają, że może być on stosowany nie tylko do wypełniania zmarszczek mimicznych twarzy.

 • Kwasem hialuronowym z powodzeniem można nim subtelnie modelować rysy twarzy: korygować linię nosa oraz żuchwy, unosić brwi, wypełnić policzki (wolumetria).
 • Wypełnia zmarszczki na czole, bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki marionetki, zagłębienia pod oczami.
 • Poprawi on jakość skóry na szyi i dekolcie.
 • Pozwoli odmłodzić, wymodelować dłonie.
 • Znajdzie zastosowanie w modelowaniu i powiększaniu ust – podniesie opadające kąciki, poprawi ich kontur, dogłębnie nawilży.
 • Można go zastosować, by ujędrnić pośladki, wymodelować mięśnie łydek oraz klatki piersiowej.
 • Dzięki niemu można powiększyć piersi.

Iniekcja kwasu hialuronowego może stanowić uzupełnienie terapii botoksem.

Aby poprawić niezadowalające aspekty wyglądu, zapraszamy na konsultację z doświadczonymi specjalistami przeprowadzającymi zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego w klinice medycyny estetycznej Esteticenter w Lublinie– będą oni wiedzieli, jak Państwu pomóc.

Preparaty hialuronowe, z których dobrodziejstw korzystamy w naszej codziennej praktyce:

 • NCTF – sprawdza się w profilaktyce starzenia skóry zmęczonej, wiotkiej, wykazującej oznaki starzenia. Powoduje intensywną rewitalizację i nawilżenie, co przyczynia się do wygładzenia zmarszczek, przywrócenia skórze gęstości. Stosujemy w przypadku: średniogłębokich i głębokich zmarszczek wokół ust, do ich konturowania i poprawiania objętości, do wypełniania zmarszczek goryczy oraz zmarszczek lwich, do wyrównywania bruzd nosowo-wargowych, do modelowania owalu twarzy, policzków i terapii opadających kącików ust;
 • X-HA® Volume – przywraca objętość policzkom, konturuje brodę, skronie oraz owal twarzy;
 • M-HA 18 – intensywnie nawadnia skórę, uzupełnia endogenną utratę kwasu hialuronowego. Jego działanie korygujące wykorzystujemy w przypadku drobnych zmarszczek (wokół oczu, ust, mimicznych), by przywrócić gęstość skóry i jej blask, poprawić elastyczność;
 • M-HA10 – stosujemy na skórę odwodnioną, matową, wymagającą intensywnego nawilżenia, wygładzenia, rozświetlenia, by poprawić elastyczność i wypełnić drobne zmarszczki i nierówności. Preparat może być podawany samodzielnie, ale rekomendujemy połączenie do w jednej sesji zabiegowej z polirewitalizującym koktajlem NCTF HA, dzięki czemu uzyskujemy maksymalne rezultaty kompleksowego działania przeciwstarzeniowego;
 • Princess Volume – to preparat wypełniający wykorzystywany do głębszych kuracji, w wyniku których przywracana jest objętość tkanki skórnej w obrębie policzków, wygładzane są głębokie zmarszczki oraz fałdy. Po jego zastosowaniu skóra staje się jędrna, odzyskuje wigor;
 • Princess Rich – żelowa formuła tego preparatu została opracowana po to, by odświeżyć i rozświetlić twarz. Zawarta w nim gliceryna ma działanie nawilżające i ujędrniające, ponadto wypełnia małe zmarszczki: kurze łapki, zmarszczki śmiechu czy zmarszczki palacza wokół ust. Jego zaletą jest to, że może być podawany przed lub po opalaniu;
 • UpGrade – działanie rewitalizujące zawdzięcza zawartości kwasu hialuronowego, koenzymom, nukleotydom i witaminom – substancją, które czynią skórę elastyczną i świetlistą, a ponadto działają nawilżająco i przeciwzmarszczkowo. Stosujemy go, gdy skóra jest znacznie odwodniona, niedożywiona, niedotleniona, kiedy nosi ślady zestresowania i zniszczenia; dzięki niemu uzyskujemy wygładzenie cienkich zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie;
 • Restylane Lidocaine – został opracowany, by redukować zmarszczki i fałdy na twarzy o umiarkowanym nasileniu – na przykład na gładziźnie czołowej, ale znajduje zastosowanie w wygładzaniu zmarszczek uśmiechu i „zmarszczek marionetek”. Zapewnia Pacjentom pełen komfort podczas zabiegu, ponieważ w swoim składzie zawiera substancje anestetyczne.

Wybór i możliwości, które zapewnia Państwu gabinet kosmetyczny Esteticenter są ogromne – warto z nich skorzystać.

Co trzeba wiedzieć przed zabiegiem wypełnienia zmarszczek?

Cena zabiegu, obejmująca podanie znieczulenia (miejscowego lub stomatologicznego) zależy od rodzaju i ilości użytego preparatu (Juvederm, Surgiderm, Voluma).

Koszt aplikacji (jednej ampułki preparatu) na wybrane partie ciała:

 • zmarszczki na czole 800-1 000 zł;
 • bruzdy nosowo-wargowe 1 000-1 200 zł;
 • zmarszczki marionetki 800-1 200 zł;
 • redukcja zagłębień pod oczami 800-1 000 zł;
 • wypełnianie objętości policzków, wolumeria (volumia) 2 200 zł;
 • modelowanie dłoni 800 zł.

Ostateczna cena jest ustalana po konsultacji z lekarzem.