Laseroterapia

Wszyscy marzymy o zdrowej skórze, nieustająco pięknej i młodej. I chociaż czas nie jest naszym sprzymierzeńcem, będzie nim technika. Jeśli interesuje Państwa poprawienie kondycji skóry twarzy, zniwelowanie zmarszczek bądź ogólna poprawa jej wyglądu – Laser Fotona Spectro SP, który wykorzystujemy w codziennej pracy, sprawdzi się znakomicie.

Kilka słów o wyższości Lasera Fotona Spectro SP

laser-frakcyjnyJest to najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie laserowe wykorzystywane dla potrzeb medycyny estetycznej. Jego praca opiera się na wykorzystaniu w jednym systemie dwóch komplementarnych laserów: Nd:YAG oraz Er:YAG z końcówką frakcjonującą, dzięki czemu możemy Państwu zaoferować najszerszy zakres laserowych zabiegów estetycznych.

Głębia działania lasera Nd:YAG

Laser Nd:YAG jest najgłębiej penetrującym laser dostępny na rynku – wykorzystuje długości fali 1064 nm. Charakteryzuje go homogeniczna penetracja i niska absorpcja przez chromofory tkanki oraz wysoka moc w trybie quasi ciągłego impulsu, wynosząca 30 W. Dzięki temu laser Nd:YAG może sięgać do głębszych struktur, nie uszkadzając naskórka.

Dzięki funkcjom lasera Nd:YAG przeprowadzamy:

Precyzyjne działanie lasera Er:YAG

Laser Er:YAG wykorzystuje długość fali 2940 nm. Maksymalne efekty osiągane są przy minimalnej głębokości penetracji wiązką laserową. Dzięki niezwykle precyzyjnym właściwościom tego urządzenia możliwe jest usuwanie różnego typu zmian skórnych, a kontrolowane efekty termalne zapewniają głębokie wygładzenie.

Laser Er:YAG pozwala na:

Z komplementarnym systemem laserowym Spectro SP możemy spełnić wszystkie Państwa potrzeby i osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty. Jego szczególnym atutem jest frakcjonowanie wykorzystujące metodę FRAC3®.

FRAC3® NOWOŚĆ

Nowa rewolucyjna funkcja FOTONY – FRAC3® (frakcjonowanie 3D) jest pierwszą nieablacyjną metodą silnego naciągania skóry. W wyniku oddziaływania lasera głęboko w skórze powstają mikrouszkodzenia, których powstanie stymuluje włókna kolagenowe. W przeciwieństwie do technik stosowanych w czasie klasycznego frakcjonowania ablacyjnego i nieablacyjnego, FRAC3® powoduje mikrouszkodzenia powstające o wiele głębiej, zatem osiągany efekt jest intensywniejszy, bardziej widoczny.

W wyniku nieablacyjnych zabiegów frakcyjnych wykonywanych innymi technikami w skórze pozostaje wiele mikroskopijnych cząstek będących martwymi pozostałościami leczonej tkanki. Ponadto nadmiar ciepła zostaje uwięziony w skórze, co powoduje zbędne odczucia bólowe. Tego wszystkiego nie doświadczają nasi Pacjenci, korzystający z dobrodziejstw lasera Fotona Spectro SP.

Innowacyjne działanie głowicy frakcjonującej lasera Fotona Er:YAG umożliwia:

  • natychmiastowe usunięcie gorących pozostałości tkanki,
  • zmniejszenie bólu,
  • uniknięcie nieprzyjemnego obrzęku leczonego miejsca,
  • skrócenie okresu rekonwalescencji.

Leczenie odbywa się o wiele szybciej niż w przypadku klasycznych nieablacyjnych technik frakcyjnych, ponieważ powstałe w wyniku oddziaływania tego typu lasera mikrokanaliki zamykają się i leczą się szybciej.

Bezpieczne laserowe zabiegi chirurgiczne

Laserowe procedury chirurgiczne wykorzystują pracę urządzenia w trybie QCW – quasi ciągłym. Dzięki temu wykonywać można zabiegi inwazyjne:

Systemy bezpieczeństwa lasera Fotona

To nowoczesne urządzenie zaprojektowane zostało tak, by zapewnić Pacjentom najwyższy stopień bezpieczeństwa. Czuwają nad nim dwa systemy:

  • EFC – zwrotna kontrola energii – zapewniający kontrolę nad energią impulsu lasera. Dzięki temu, że laser jest każdorazowo kalibrowany, dostarcza wiązkę o dokładnie określonych parametrach w precyzyjnie określonym czasie. Wprowadzona wartość energii osiągana jest natychmiast, a EFC zapobiega powolnemu wzrostowi mocy lasera. Podnosi to bezpieczeństwo i maksymalizuje terapeutyczne działanie;
  • VSP – zmienny kwantowy impuls – pozwalający na generowanie impulsu o wyznaczonych parametrach z niezwykle krótkim czasem narastania i opadania jego energii (zmienny impuls kwantowy). Pozwala to na wyeliminowanie emisji zbędnej energii, podnoszącej ryzyko pojawienia się niepożądanych skutków ubocznych.

Co istotne dla Pacjentów – lasery starszej generacji nie posiadają tego typu funkcji.

Komfort laserowego leczenia

W trosce o to, by zabiegi laserowe, które przeprowadzamy, nie były dla Państwa doświadczeniami nieprzyjemnymi, w czasie ich przeprowadzania stosujemy chłodzenie powierzchni skóry poddawanej zabiegowi nawiewem zimnego powietrza.

System chłodzenia zimnym powietrzem CRYO 6 DERMA COOLER

Doskonałym uzupełnieniem technologii laserowej FOTONA jest system chłodzenia CRYO 6, pozwalający na chłodzenie obszaru zabiegowego nawiewem zimnego powietrza. W Esteticenter stosujemy go, wykonując wszystkie zabiegi z oferty laseroterapii.

Zalety stosowania CRYO 6 w czasie zabiegów laseroterapeutycznych

  • schłodzenie obszaru zabiegowego umożliwia zastosowanie większych energii lasera i skrócenie czasu zabiegów, co przekłada się na osiągane w czasie terapii efekty,
  • skrócenie czasu rekonwalescencji,
  • zminimalizowanie efektów ubocznych.

Urządzenie chłodzące wyposażone jest w regulowaną 9 stopniami prędkość przepływu wydmuchiwanego powietrza oraz stabilizator jego temperatury, co umożliwia pełną kontrolę ilości ciepła odbieranego z powierzchni ciała Pacjenta bez narażenia na utratę mocy promienia lasera.

Jak na skórę działa laser?

Obecnie zabiegi laserem frakcyjnym można wykonywać bezpiecznie na całej powierzchni ciała: na całej twarzy (włącznie z powiekami), szyi, dekolcie, dłoniach oraz na innych częściach ciała dotkniętych bliznami, rozstępami czy zmarszczkami.

W czasie procedury urządzenie emituje mikrowiązki światła laserowego, które wypalają mikrokolumny w skórze właściwej i naskórku. Dzięki temu planowanemu mikrouszkodzeniu skóry, zdrowa tkanka wokół jest pobudzana do regeneracji i rekonstrukcji.

Laseroterapia jest rewolucyjną techniką, dzięki której medycyna estetyczna osiąga wyżyny możliwości. W Estericenter są one dostępne także dla Państwa – uzyskają Państwo u nas wszelkie dodatkowe informacje na temat zabiegów wykonywanych laserem frakcyjnym. Ta wyjątkowa technika pozbawi Państwa problemów natury estetycznej.