Laser frakcyjny

Medycyna może zaoferować nam coraz więcej, co znaczy, że coraz więcej wymagają też Klientki gabinetów medycyny estetycznej. Doskonale to rozumiemy i wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom. Wiemy, że świetne samopoczucie, którego źródłem jest doskonała forma ciała i ducha, przekłada się na wiele codziennych spraw i aktywności. Jako profesjonaliści w swojej branży wiemy też, w jak wielu kwestiach pomocna jest laseroterapia – usługi z tego zakresu, które świadczymy w Esteticenter, prezentują najwyższą na polskim rynku efektywność.

Laser frakcyjny Fotona Spectro SP

Marka Fotona istniej w branży od roku 1964. Firma zaistniała na rynku już 4 lata po wynalezieniu pierwszego lasera na świecie. Od tego czasu jest niekwestionowanym liderem zaawansowanych technologii znajdujących zastosowanie w takich dziedzinach medycyny jak: dermatologia estetyczna, chirurgia naczyniowa, ginekologia, w stomatologii, a także w przemyśle i obronności.

Urządzenia z tym logo od 50 lat są nagradzane jako innowacyjne i bezpieczne. Mottem Fotony jest „Wybierz doskonałość” (ang. choose perfection) – nasi specjaliści medycyny estetycznej i kosmetologii podążają za nim każdego dnia.

Komfortowa terapia – laser frakcyjny w Lublinie

Nasza oferta jest kompleksowa, ponieważ urządzenie, które posiadamy  zostało zaprojektowane do wykonywania wszystkich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jest ono wielofunkcyjne, ponieważ zintegrowano w nim – w systemie Dualis SP – działanie dwóch komplementarnych rodzajów fal dzięki czemu zakres działania lasera, poza medycyną estetyczną, obejmuje także ginekologię i procedury chirurgiczne. Zabiegi nie trwają długo, odbywają się w miłych warunkach i co najważniejsze nie wyłączają naszych Klientek z codziennych aktywności – zaraz po wizycie w naszym gabinecie mogą udać się do domów.

Niwelowanie zmarszczek za pomocą lasera frakcyjnego

Głęboko czy na powierzchni?

Wiązka emitowana przez Nd:YAG dociera do najgłębszych warstw skóry, podczas gdy Er:YAG pozwala usuwać powierzchniowe niedoskonałości. Są one kompatybilne ze skanerem, co optymalizuje efekty nawet na dużych powierzchniach ciała poddawanych terapii. Ich zastosowanie wykazuje długo utrzymujące się efekty w poprawianiu wizualnej atrakcyjności.

Działanie Fotony dostosowywane jest każdorazowo do potrzeb skóry Klientek, którym proponujemy zabiegi w trybie:

 • PIANO, opierającym się na bezpiecznym, głęboko penetrującym działaniu Nd:YAG, wykorzystującym impulsy trwające od 0,3 do 60 sekund, które nie powodują wysokich początkowych skoków temperaturowych w naskórku;
 • SMOOTH, działającym w sekwencji Er:YAG na bazie ciągu szybkich impulsów trwających do 200 do 350 ms o nieznacznej fluencji całkowitej.

Pozwala na to na przeprowadzanie precyzyjnie dobranych:

 • głębokich peelingów,
 • peelingów powierzchniowych,
 • zabiegów nieablacyjnych aż po w pełni ablacyjne.

Podczerwień do użytku chirurgicznego (tryb QCW)

Model Fotona Spectro SP został wyposażony w chirurgiczny laser frakcyjny na poczerwień QCW (Quasi Continuous Wave) , uchodzący na jeden z najwydajniejszych na rynku.

 • Współpracując z Nd:YAG umożliwia wykonywanie precyzyjnych cięć, wycinania tkanek, endolipolizę czy ablacje;
 • Natomiast w połączeniu z Er:YAG pozwala na przeprowadzanie ablacji chirurgicznych, w wyniku których nie powstają blizny i nie jest potrzebne zakładanie szwów. Zabiegi odbywają się w sposób nieporównywalnie mniej inwazyjny niż przy użyciu tradycyjnych metod.

Lasery frakcyjne wykorzystujące promieniowanie podczerwone zawsze były chętnie wybierane przez lekarzy, ponieważ ich skuteczność była potwierdzona wieloletnią praktyką i niewątpliwymi rezultatami klinicznymi, a także działaniem antyseptycznym. Dzięki Fotonie, która niezawodnie obsługuje dedykowane jej końcówki przeznaczone do chirurgicznego wykorzystania, możliwe stało się efektywne wykorzystanie kombinacji fal podczerwonych w zależności od planowanego zabiegu.

Usuwanie blizn za pomocą lasera frakcyjnego Fotona

Usuwanie blizn przy pomocy Fotona SP

Dodatkowe opcje do zastosowania w ginekologii estetycznej

Kolejnym rozszerzeniem możliwości lasera frakcyjnego Fotona są przystawki do zabiegów ginekologicznych. Pozwalają one na przeprowadzanie zabiegów w sposób nieinwazyjny i bezkontaktowy, co wpływa na poprawę komfortu Pacjentek. Ważnym atutem jest także zminimalizowanie czasu gojenia. Oto podstawowe opcje zastosowań:

 • ze względu na działanie dezynfekujące Er:YAG w ginekologii pozwala na opracowanie nawet zainfekowanych tkanek; wykorzystuje się go do leczenie HPV, zmian chorobowych pochwy, szyjki macicy, zmian pigmentacyjnych i nowotworowych;
 • z kolei długość fali, którą dysponuje Nd:YAG, jest adekwatna w ginekologicznej chirurgii tkanek miękkich czy w przypadku ginekologicznych procedur kosmetycznych.

Tak kompleksowe możliwości wykorzystania uzupełniających się długości promieniowania otwierają przed naszymi Klientkami nowe możliwości leczenia problemów delikatnej natury.

Laser przyjazny dla operatorów

Twórcy Fotony zdawali sobie sprawę z tego, że w laseroterapii bierze udział także lekarz – im mniej musi się on kłopotać sprawami technicznymi, tym więcej czasu będzie mógł poświęcić pacjentce. Dlatego poza cechami istotnymi z punktu widzenia praktyki klinicznej, urządzenie to opracowano jako przyjazne dla obsługujących je specjalistów. Posiada ono intuicyjny interfejs, wbudowaną pamięć, co przyspiesza wykonywanie niezbędnych przy zabiegu czynności. Ergonomicznie zaprojektowane uchwyty wpływają na precyzję pracy i jej maksymalną kontrolę. Wśród dodatkowych funkcji wymienić należy:

 • technologię zmiennego kwantowego impulsu (VSP), dzięki której możliwe jest takie dostosowanie parametrów, w wyniki którego nie dochodzi do przegrzania sąsiednich struktur;
 • kontrolę zwrotną impulsu (EFC), odpowiadającą za utrzymanie stałej, zgodnej z wprowadzonymi ustawieniami, energii lasera frakcyjnego.

W ten sposób producent zadbał o bezpieczeństwo pacjenta i… sytemu.

Leczenie trądziku przy pomocy lasera frakcyjnego Fotona

Laser frakcyjny w Esteticenter  dla zdrowia i piękna naszych Klientek

Wybraliśmy do naszego gabinetu urządzenie o niepodważalnych walorach, które doceniają nasze Pacjentki cieszące się estetycznymi zabiegów, oraz nasi specjaliści, z uznaniem śledzący efekty kliniczne.

Na naszym blogu cały dział poświęciliśmy terapii wykorzystującej laser frakcyjny. W artykułach tych przybliżamy zalety działania i możliwości urządzenia Fotona Spectro SP. Zachęcamy do lektury, by dowiedzieć się więcej o zabiegach zyskujących coraz większą popularność i renomę.

Materiał opracowano na podstawie danych producenta: http://www.fotona.com.