Depilacja laserowa

Gładka skóra jest dziś estetycznym standardem. Coraz częściej decydujemy się na usunięcie zbędnego owłosienia. Nie wpływa na to tylko moda, lecz także dbałość o higienę osobistą. Na trwałą depilację laserową decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni – bez względu na porę roku.

Co warto wiedzieć o laserowym usuwaniu owłosienia?

laserowe usuwanie owłosienia przed i po

Fotodepilacja, czyli depilacja laserowa, jest jedną metodą na pozbycie się niechcianego owłosienia na stałe. Wykorzystywany przez nas laser neodymowo-yagowy likwiduje włosy ciemne, jak i jasne niezależnie od odcienia skóry; wyjątkiem są włosy siwe – przy czym im ciemniejszy kolor włosa, tym większa skuteczność zabiegu. Fotodepilacja przeprowadzona przez profesjonalistę, z zastosowaniem odpowiedniego lasera, daje trwałe i oczekiwane efekty.

Sposób działania laserowego usuwania owłosienia jest bardzo prosty: polega na uszkodzeniu macierzy włosa, do czego prowadzi absorpcja energii z wiązki laserowej przez melaninę znajdującą się w mieszkach włosowych. Włosy poddane działaniu lasera obumierają i w przeciągu 2-3 tygodni wypadają.
Włoski na naszym ciele znajdują się w różnych fazach swojego „życia”. Wyróżniamy 3 takie etapy:

  • anagen – wzrost, cebulka jest połączona z macierzą,
  • katagen – etap inwolucji, przejściowy, uwolnienie włosa z brodawki,
  • telogen – faza spoczynku, włos martwieje i wypada, pod macierzą rodzi się nowy włos.

Ważne jest uświadomienie sobie, że laser frakcyjny działa wyłącznie na włosy znajdujące się w fazie wzrostu (anagen). Oznacza to, że w celu uzyskania idealnego efektu, zabieg trzeba będzie powtórzyć od 2 do 5 razy, by działaniu lasera poddać także te włosy, które wcześniej znajdowały się w fazie uśpienia (katagen i telogen), trwającej od 3 do 8 tygodni.

W większości przypadków po trzech zabiegach widoczna jest znaczna, bo sięgająca 80%, redukcja niechcianego owłosienia. Zwykle pozostałe włosy są małe, jasne i niewidoczne.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej w Lublinie?

Pierwszy zabieg powinien być poprzedzony konsultacją kosmetologa. Przeprowadzi on wywiad, aby ocenić stan zdrowia, skóry oraz rozpozna typ włosa. Pomoże to w dobraniu odpowiednich parametrów lasera. Wywiad jest niezwykle ważny – dzięki niemu specjalista będzie wiedział, jak przeprowadzić zabieg, aby efekty były najskuteczniejsze i najbardziej dla Państwa satysfakcjonujące.

Pacjent powinien ogolić miejsce zabiegu 2-3 dni wcześniej tak, aby odrost miał około 2 mm. W tym miejscu zostanie sprawdzone działanie urządzenia oraz rekcja skóry.
To, ilokrotnie procedurę trzeba będzie powtórzyć, zależy od wielu czynników: grubości włosa, części ciała, na której był wykonywany oraz innych cech indywidualnych.

W trosce o Państwa komfort w czasie laseroterapii, stosujemy CRYO – nawiew chłodnego powietrza, który zstępuje klasyczne znieczulenie.

Depilacja nie musi być żmudnym, przykrym procesem powtarzanym bez końca domowymi sposobami. Zabiegi depilacji laserowej, który znajdą Państwo w ofercie Kliniki Medycyny Estetycznej Esteticenter, usatysfakcjonuje Państwa efektem i trwałością.