Usuwanie znamion

usuwanie znamion laserem z barku kobietyZnamiona o różnym charakterze, które pojawiają się na skórze, często zaburzają nasze poczucie estetyki. Można je – dzięki laserowi CO2, który jest niezrównanym narzędziem chirurgicznym – usunąć w sposób bezkontaktowy i praktycznie bezkrwawy.

Na czym polega laserowe usuwanie znamion?

Metoda laserowego usuwania znamion jest niezwykle skuteczna i bezbolesna. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu, jesteśmy w stanie skorygować zmiany na powierzchni skóry. Laser, emitując wiązkę światła w zmienione miejsce, odparowuje wodę z tkanek i likwiduje niedoskonałości. W tym miejscu powstaje strupek, a kiedy odpadnie – ślad po zmianie jest praktycznie niezauważalny.

Na jakie znamiona skórne pomoże laser?

Istnieje wiele rodzajów znamion, które dzięki dzisiejszej technologii, jesteśmy w stanie zlikwidować. Miedzy innymi są to:

  • brodawki wirusowe (kurzajki) – pospolite, zakaźne grudki naskórne wywołane przez różne typy wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). Mogą występować w każdym wieku, a ich wielkość i wygląd zależą od umiejscowienia oraz stopnia narażenia na drażnienie i urazy mechaniczne. Do zakażeń dochodzi w pojedynczych miejscach lub w kilku – wtedy brodawki przybierają postać licznych wykwitów;
  • włókniaki – łagodne zmiany nowotworowe, powstające z tkanki łącznej skóry właściwej. W odmianie miękkiej przybierają kolor cielisty lub brunatny i nie towarzyszą im żadne dolegliwości. Natomiast w odmianie twardej, mogą mieć zróżnicowane zabarwienie i powierzchnię; wtedy są też przesuwalne względem podłoża;
  • znamiona barwnikowe – jak pieprzyki – są to często występujące znamiona, które kolorystycznie zbliżone są do ocienia skóry. Mogą być gładkie, brodawkowate, zrazikowe, płaskie, wypukłe, guzowate, niekiedy owłosione. Niektóre z nich mogą przekształcać się w zmiany nowotworowe, dlatego warto skonsultować ze specjalistą ich usunięcie.

Konsultacja – zabieg – efekty

Przed zdecydowaniem się na taki zabieg, wskazana jest konsultacja z dermatologiem. Zdecyduje on, czy nasze znamię może zostać laserowo usunięte. Jeśli lekarz nie stwierdzi żadnego z dwóch przeciwwskazań, którymi są:

  • aktywne infekcje w obrębie usuwanego znamienia (np. opryszczka),
  • podatność na tworzenie się blizn przerostowych,

zabieg będzie mógł zostać przeprowadzony właściwie bez przygotowania ze strony Pacjenta.

Procedura przebiega nieinwazyjnie i bezboleśnie. W przypadku niskiej tolerancji na ból, możliwe jest zastosowanie znieczulenia, zwłaszcza przy usuwaniu głębokich znamion. Proces zabliźniania jest szybki. Zwykle rana goi się w ciągu 10-14 dni. W przypadku poważniejszych zabiegów czas ten może wydłużyć się do 3-4 tygodni.

Dla Państwa wygody stosujemy chłodzący system CRYO – dzięki niemu minimalizowane są przykre odczucia – bez środków znieczulających.

Warto po zabiegu zadbać o odpowiednią pielęgnację ranek – przemywanie ich wodą z mydłem i unikanie promieni słonecznych.

Laserowe usuwanie znamion to efektywny sposób na poprawienie estetyki ciała i podniesienia pewności siebie. Dzięki temu, że zabieg jest nieinwazyjny, pozwala zadbać o zdrowy wygląd skóry bez obawy o komplikacje. W Klinice Esteticenter mieszczącej się w Lublinie jesteśmy po to, by rozwiać Państwa wątpliwości i odpowiedzieć na wszystkie pytania.