Leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości wkrótce w Esteticenter

leczenie natpotliwości pach laseremZ problemem nadpotliwości zmaga się niemal 1% populacji. Jako jego przyczynę wskazuje się nadmierną aktywność gruczołów potowych w okolicach pach, dłoni, karku, bioder, pachwin, stóp. Sprzymierzeńcem w zwalczaniu tej kłopotliwej dolegliwości jest laser.

Nadpotliwość – kłopotliwy problem

Pocenie się to naturalna funkcja ludzkiego organizmu, odpowiadająca za termoregulację. Jej zablokowanie prowadziłoby do przegrzania organizmu. Jednak w przypadku niektórych osób, których organizmy produkują nadmiar potu, wskazane jest, skonsultowane dermatologicznie, ograniczenie działania gruczołów potowych w określonych rejonach ciała.

Nadpotliwość rozwija się na różnym podłożu (25-30% to przyczyny genetyczne), dlatego wszystkie przypadki konsultujemy indywidualnie. Najczęściej dotyczy ona pach.

Pacjenci podkreślają, że dolegliwość ta bywa krępująca, utrudnia zwykłe codzienne kontakty międzyludzkie, jak i zawodowe, stając się źródłem kompleksów. Nie jest to jedynie defekt kosmetyczny, ale w krajach takich jak Szwajcaria czy Szwecja rozpoznawany jest jako stan chorobowy.

Zastosowanie laseroterapii w leczeniu nadpotliwości – tryb QCW

Metoda to przynosi oczekiwane i trwałe rezultaty bez konieczności kilkukrotnego powtarzania zabiegu. Procedura, wykonywana w znieczuleniu miejscowym, polega na poddaniu gruczołów potowych problematycznej okolicy działaniu wiązki świetlnej, co prowadzi do ich przegrzania i nieodwracalnego zniszczenia, obumarcia. Nie mają one zdolności regeneracji, więc efekt jest trwały. Po zakończeniu zabiegu odsysa się podanie wcześniej znieczulenie.

Zabiegowi laserowego leczenia nadpotliwości nie będą się jednak mogły poddać osoby, u których stwierdzono zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego lub inne medyczne przeciwwskazania.

Nie muszą się Państwo obawiać, że poddanie się procedurze zabiegowej będzie nieprzyjemne – przeciwdziała temu system chłodzenia CRYO, który standardowo stosujemy jako uzupełnienie laseroterapii.

W gabinecie medycyny estetycznej Esteticenter pomożemy Państwu skutecznie wyleczyć tę kłopotliwą przypadłość.

Cena ustalana jest po konsultacji z lekarzem – zależnie od miejsca poddawanego terapii wynosi ona 1 500 – 2 000 zł.