Usuwanie brodawek

usuwanie brodawek u pacjenta na stopieBrodawki (popularnie zwane kurzajkami) to zmiany skórne w postaci narośli. Nie tylko nie wyglądają nieestetycznie, ale często, na przykład jeżeli występują na podeszwie stopy, mogą powodować ból. Jednak i w takiej sytuacji można sobie pomóc.

Przyczyny powstawania brodawek

Zmiany skórne w postaci brodawek są wynikiem zbyt szybkiego wzrostu komórek, aktywowanego przez wirus HPV.

Obecnie wyróżnia się ponad sto różnych ich rodzajów. Brodawki pojawić się mogą w każdym miejscu, jednak najczęściej występują na dłoniach, stopach, a także w okolicach narządów płciowych.

Pojawiają się one w wyniku zarażenia wirusem, do którego dochodzi poprzez kontakt ze skórą osoby chorej. Często może dojść także do samozakażenia – w ten sposób łatwo zwiększyć ilość brodawek, dlatego ważne jest, aby brodawki usunąć możliwe najszybciej.

Dlaczego warto usuwać brodawki?

Pojawienie się pospolitych brodawek nie niesie ze sobą istotnego zagrożenia rozwoju nowotworu. Niektóre przypadki są jednak chroniczne, a walka z wirusami może trwać latami. Powszechnie uznaje się, że brodawki należy usuwać. Najlepiej jest to zrobić jak najwcześniej – zanim zdążą się rozwinąć i powiększyć. Warto też wybrać najskuteczniejszą metodę, aby wyeliminować z organizmu wirusa i ograniczyć możliwość samozakażenia oraz zarażania innych osób.

Skuteczne usuwanie brodawek za pomocą lasera

Laserowe usuwanie brodawek polega na użyciu intensywnej wiązki laserowej w celu pozbycia się niechcianych zmian skórnych. Laser można stosować na dowolnym obszarze ciała – czyli wszędzie tam, gdzie występują brodawki.

Zabieg przebiega szybko i nie wymaga zakładania szwów, a w miejscu brodawki znajdzie się wyłącznie plaster, który już następnego dnia można bez obaw zdjąć. Tkanka regeneruje się zupełnie w ciągu kilku tygodni po wykonaniu zabiegu – czas ten zależny jest od osobniczych cech Pacjenta i właściwości miejsca na ciele, z którego zmiana została usunięta.

Usuwanie brodawek laserem jest przede wszystkim bezpieczne i prawie bezbolesne – procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. W większości przypadków wystarczy jeden zabieg, aby skutecznie pozbyć się brodawek. Dzięki ogromnej precyzji, jaką umożliwia laser, usuwana jest wyłącznie chora tkanka wraz z wirusem, a okoliczne struktury pozostają nienaruszone. Gojenie się miejsca po brodawce jest niekłopotliwe i szybkie; w większości przypadków nie zostają żadne blizny – należy jednak pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry poddanej działaniu lasera.

Dla wygody naszych Pacjentów, zamiast podawać środki znieczulające, wykorzystujemy CRYO – system chłodzący, który sprawia, że wszystko przebiega bez nieprzyjemnych odczuć.

Nie muszą się już Państwo kłopotać brodawkami na swoim ciele. Dzięki laserom dostępnym w Esteticenter usuniemy je szybko i trwale – czekamy na Państwa.