usuwanie zmarszczek- laser frakcyjny lublin

Do szerokiej gamy działań związanych z pielęgnowaniem oraz leczeniem skóry nieustannie dołączają kolejne, które w skuteczny sposób redukują zmarszczki i przywracają młodzieńczy wygląd. W kosmetologii, znanej także pod nazwą kosmetyki lekarskiej (gr. kosmetikos – upiększający) każdy zabieg bazuje na przeprowadzonych wcześniej badaniach, zatem skuteczność stosowanych metod potwierdzona została naukowo.

Postaw na kosmetologię, poznaj jej niezawodność w służbie urody

Zmarszczki powierzchniowe, czyli te o głębokości mniejszej niż 0,05 mm, poddają się zazwyczaj działaniu kremów stosowanych do codziennej pielęgnacji, a do poprawy kondycji cery wystarczy w takiej sytuacji odpowiednie jej nawilżanie. Inaczej wygląda kwestia usuwania zmarszczek głębokich, czyli głębszych niż 0,05 mm – w ich przypadku największą skuteczność wykazują radykalne działania, w tym zabiegi z dziedziny kosmetologii.

1. Peeling kawitacyjny w usuwaniu zmarszczekusuwanie zmarszczek w kosmetologii

Skóra pobudzona za pomocą ultradźwięków ulega oczyszczeniu i wygładzeniu. Przed zabiegiem twarz zostaje zwilżona, ponieważ w takim środowisku powstają pęcherzyki gazu, które zderzając się ze skórą powodują odrywanie zrogowaciałej warstwy naskórka.

2. Mikrodermabrazja

Mechaniczne złuszczanie naskórka to również sposób na usuwanie zmarszczek. Intensywność zabiegu dobierana jest indywidualnie, a rodzaj głowicy (z trwałą powierzchnią diamentową lub wyrzucająca proszek korundowy) wpływa na ostateczny efekt.

3. Terapia aparatem Cryolift

Komórki poddane działaniu niskiej temperatury ulegają intensywnemu dotlenieniu, następuje również gwałtowne rozszerzenie naczyń krwionośnych. Tak pobudzone mikrokrążenie wpływa bezpośrednio na skuteczniejsze wchłanianie składników aktywnych z aplikowanych preparatów.

4. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Optymalnie nawodniona skóra to podstawa zachowania jędrności i świeżości niezależnie od wieku. W redukcji zmarszczek pomagają zatem również zabiegi wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym, który wiąże cząsteczki wody w głębszych warstwach skóry.

5. Laserowe usuwanie zmarszczek metodą NNM™ LIPO Kontour

Laseroterapia jest powszechnie stosowana w kosmetologii, a podczas laserowego usuwania zmarszczek również możesz poznać jej dobroczynne właściwości. System NNM™ LIPO Kontour to seria pozytywnych przemian wskutek naświetlania skóry laserem biostymulacyjnym.

Twoi sprzymierzeńcy w usuwaniu zmarszczek różnego pochodzenia

Jeżeli wcześniejsze próby usuwania zmarszczek kończyły się w Twoim przypadku niepowiedzeniem, warto skorzystać z dobrodziejstw kosmetologii, która jest odpowiedzią na realne potrzeby osób w różnym wieku. Nie zawsze bowiem zmarszczki są domeną cery dojrzałej – brak odpowiedniej pielęgnacji oraz uwarunkowania środowiskowe i genetyczne sprawiają, że znacznie wcześniej mogą się pojawić zmarszczki:

  • mimiczne,
  • grawitacyjne,
  • liniowe (przy bardzo wysuszonej skórze),
  • posłoneczne

oraz bruzdy ruchowe, jednak te występują tylko na dłoniach i stopach.

Rozsądek związany z usuwaniem oraz wypełnianiem zmarszczek

Leczenie i pielęgnacja skóry dotkniętej problemem zmarszczek to jedna z głównych sfer kosmetologii, a tym samym coraz więcej skutecznych sposobów na redukcję lub wypełnianie zmarszczek. Z pewnością znajdziesz wśród tych metod optymalną dla siebie.