Gładkie ciało niezależnie od pory roku, bez konieczności używania maszynek, depilatora, wosków oraz innych urządzeń i metod, to główny cel laserowego usuwania owłosienia. Kilka zabiegów fotoepilacji wystarczy, aby zmagania z nadmiarem włosów skutecznie skreślić z listy codziennych rytuałów dbania o urodę. Współczesna laseroterapia jest w tej kwestii Twoim sprzymierzeńcem.
Zanim poddasz się usuwaniu owłosienia laserem – to warto wiedzieć
Poznając dokładniej mechanizm działania laseroterapii będziesz mieć świadomość, jakich efektów możesz się spodziewać oraz jak depilacja laserowa tą metodą może pomóc właśnie w Twoim przypadku.
1. Pełna kuracja to kilka zabiegów
Działanie lasera jest dogłębne i radykalne, natomiast włosy człowieka znajdują się w danym momencie w różnej fazie wzrostu. Fazą idealną do laserowego usuwania owłosienia jest anagen, w której włos osiągnął pełną długość, a cebulka jest otwarta.
2. Zabieg może trwać od kilku do kilkudziesięciu minut
Czas ekspozycji ciała na działanie lasera zależy od wielkości naświetlanej powierzchni. W przypadku „wąsika” wystarczy kilka minut, natomiast na większe powierzchnie, na przykład łydki, uda lub całe nogi potrzeba często około półtorej godziny.
3. Laseroterapię stosujemy u kobiet i mężczyzn
Nadmiar owłosienia to problem, który dotyka również mężczyzn, często zabiegi mają na celu wyłącznie poprawę estetyki ciała. Niezależnie od potrzeb i oczekiwań, pomagamy mężczyznom poprzez skuteczne działanie laseroterapii.
4. Współczesne usuwanie owłosienia laserem jest bezpieczne i przyjemne
Aby zmniejszyć dotkliwe odczucie bezpośredniego działania urządzenia na skórę, stosowane są udogodnienia w postaci nawiewu chłodnego powietrza bezpośrednio na depilowaną powierzchnię skóry, co pozwala zastąpić preparaty znieczulające.
5. Wysoka skuteczność, radykalne działanie
Skuteczność zabiegów może sięgać 98% po zakończeniu serii naświetlań. Włoski, które ewentualnie odrosną, są na tyle jasne i cienkie, że właściwie niezauważalne. Terapię można więc zakończyć już po 3-5 wizytach.
Potencjał laseroterapii dla długotrwałych efektów
Skondensowana wiązka światła emitowana przez laser w procesie fototermolizy trafia bezpośrednio w macierz włosa, niszcząc ją i uniemożliwiając dalszy wzrost. Włos obumiera, a w jego miejscu nie wyrasta już nowy. Działanie lasera można zatem uznać za nieodwracalne.
Może się jednak okazać, że po serii zabiegów laseroterapii potrzebne będzie ponowne poddanie się działaniu lasera. Taka sytuacja ma miejsce, gdy zachodzą określone zmiany w gospodarce hormonalnej organizmu, a owłosienie pojawia się w miejscach, w których wcześniej nie występowało, na przykład na plecach. Wtedy również warto postawić na trwałe metody depilacji.
Laserowe usuwania owłosienia – skutecznie i bez powikłań
Atutem laseroterapii w przypadku dążenia do gładkości skóry jest efektywność tej metody, a dodatkową zaletą fakt, że po laserowym usuwaniu owłosienia możesz niezwłocznie wrócić do codziennych aktywności. Fizjologiczne zaczerwienienie i ewentualne podrażnienie skóry ustępuje po 2-3 dniach, a Ty możesz się cieszyć gładkim ciałem. O dodatkowych zaleceniach poinformują Cię nasi specjaliści.