Długa rekonwalescencja i skomplikowana operacja – to już przeszłość. Dzięki chirurgii laserowej walka z żylakami stała się „bezpieczną rutyną” dostępną dla każdego w klinikach medycyny estetycznej. Ten poważny problem w niemal takim samym stopniu dotyka kobiety i mężczyzn.
Żylaki pojawiają się najczęściej u osób starszych – dotykają niemal dwudziestu procent naszej populacji. Nieleczone i zaniedbane oznaczają nieustanny ból, duże obrzęki i mogą skończyć się nawet owrzodzeniem skóry. Najgroźniejsze jest jednak to, czego nie widać.
Czym grozi zaniedbanie zmian żylakowych?
Żylaki są symptomem niebezpiecznych zmian w układzie krwionośnym – wadliwej pracy zastawek. A to prowadzi do powstawania zakrzepów i w dłuższej perspektywie do zakrzepowego zapalenia żył. Nieodwracalnym skutkom można łatwo zapobiec i powstrzymać ich rozwój.
Stripping – to metoda, o której już dawno zapomniano w nowoczesnych klinikach. Ta poważna operacja żył przebiegała w pełnym znieczuleniu. Polegała na podwiązaniu i wyciągnięciu niewydolnej żyły. Komplikacji, towarzyszących tradycyjnemu leczeniu żył, dziś nie należy się obawiać.
Laserowe leczenie żylaków gwarantuje szybki powrót do sprawności
Laserowe usuwanie żylaków nie wymaga pełnej narkozy i pozwala na szybki powrót do zdrowia: bez nacięć, bez blizn, bez krwiaków. A skuteczność w leczeniu nawet głęboko osadzonych żył sięga aż 90%. Po zabiegu – który trwa zazwyczaj godzinę – należy jedynie unikać przez jakiś czas nadmiernego ruchu i wysiłku.
Co do kolejności wykonania – zasada jest taka sama, jak w tradycyjnym strippingu. Chorą żyłę należy najpierw wyłączyć z krwiobiegu, a następnie ją zneutralizować. I tu niezastąpiona okazuje się nowoczesna technologia.
Chirurgia laserowa na żylaki, hemoroidy i powiększone naczynka
W klinice używamy Fotona Spectro SP – to laser gwarantujący niewielkie naruszenie struktury tkanek, dzięki minimalnej głębokości penetracji wiązki laserowej. W uproszczeniu – działa na precyzyjnie wskazane w trakcie zabiegu komórki.
Specyfika urządzenia pozwala nie tylko na skuteczne leczenie żylaków, ale także dużo mniejszych zmian w krwiobiegu – „pajączków” i naczyniaków. Laserowe zamykanie naczynek trwa około dwudziestu minut i polega na… ich wysuszeniu.
Chirurgia laserowa pomaga też w neutralizacji hemoroidów. Ta ostatnia dolegliwość dotyka co drugiego dorosłego człowieka, będącego w grupie ryzyka (nadwaga, siedzący tryb życia, częste zaparcia). Zabieg trwa kwadrans, przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Niewątpliwym atutem jest też minimalny dyskomfort pozabiegowy i szybka rekonwalescencja.
Podobna skuteczność charakteryzuje inne wykonywane przez nas zabiegi laseroterapeutyczne.