W pierwszej części artykułu przywołaliśmy kilka faktów z historii laseroterapii i omówiliśmy działanie wiązki Er:YAG. W tym miejscu przechodzimy dalej.
A gdy trzeba działać głębiej… – laser neodymowo-yagowy, czyli Nd:YAG
Pierwszy laser neodymowy impulsowy został skonstruowany w roku 1961, czyli już rok po wynalezieniu lasera rubinowego. Laser o długości fali wynoszącej 1064 nm wykorzystywany był początkowo w chirurgii do koagulacji naczyń i cięcia tkanek miękkich. W roku 1985 powstały specjalistyczne aplikacje neodymowe przeznaczone do zabiegów z zakresu stomatologii.
Ponieważ Nd:YAG selektywnie działa na najgłębiej położone struktury skóry (jej chromofory w znikomym stopniu absorbują to promieniowanie) w medycynie estetycznej znalazł zastosowanie:
- do przeprowadzania zabiegów typu anti-aging: fotoodmładzanie T3, frakcjonowanie 3D;
- w procedurach terapeutycznych z zakresu estetyki twarzy: zamykanie naczynek, leczenie rumienia, leczenie trądziku pospolitego i różowatego;
- w terapii grzybicy paznokci;
- w depilacji.
Laser neodymowy Fotony może pracować w trybie pracy ciągłej, co pozwala na wykorzystanie go do przeprowadzania, wymagających sprawnej koagulacji tkanek, chirurgicznych zabiegów inwazyjnych, obejmujących:
- lipolizę laserową,
- leczenie nadpotliwości,
- wewnątrzżylne usuwanie żylaków,
- inne zabiegi typu endo.
Procedury lecznicze, dzięki temu, że moc szczytowa wiązki jest wysoka, odbywają się szybko i w bezpieczny dla pacjenta sposób.
Nd:YAG obsługuje moduły: FRAC3, PIANO, QCV, LP.
Dostarczanie promienia: światłowodowe.
Energia impulsu: 20 J.
Średnia moc: 65 W.
Nowatorskie gabinety medycyny estetycznej wybierają lasery frakcyjne
W ostatnim czasie prym na rynku medycznych usług estetycznych wiodą te wykorzystujące metody frakcyjnego regenerowania skóry. Zgodnie z anglojęzyczną etymologią, zabieg typu frakcyjnego nie obejmuje całej powierzchni, a jedynie zlokalizowane nieopodal siebie punkty, pomiędzy którymi pozostaje nieuszkodzona laserem tkanka. To w niej inicjowane są procesy naprawcze, które obejmują też obszary, na których przeprowadzono koagulację.
Aby go osiągnąć, przeprowadza się dwa rodzaje zabiegów z wykorzystaniem różnych mocy laserów:
- zabiegi nieablacyjne wymagają użycia wiązki Nd:YAG, a więc tej, która może penetrować tkanki;
- zabiegi ablacyjne wykorzystujące wiązkę Er:YAG, czyli tę, która ogniskowana jest na poziomie naskórka.
Obie procedury prowadzą do powstania w tkankach mikouszkodzeń, których pojawienie się inicjuje stan zapalny. Jest on następnie w sposób fizjologiczny zwalczany przez organizm – rozpoczynają się procesy gojenia. Efektem regeneracji jest widoczna poprawa wyglądu, napięcia skóry.
Z myślą o naszych Klientkach wybraliśmy Fotona Spectro SP
W Esteticenter idziemy z duchem czasu, podążamy za trendami branżowymi, dlatego nasze Klientki dostają w naszych gabinetach to, co najlepsze – niezależnie od tego, czy zależy im na efektach wizualnych (tym Paniom polecamy artykuł Mały przewodnik po zabiegach liftingujących wykonywanych przy pomocy lasera frakcyjnego), czy leczniczych (kilka kwestii opisujemy w artykule Co może dla Ciebie zrobić nasz laser frakcyjny Fotona Spectro SP).
Informacje z obu części artykułu pochodzą ze strony producenta: http://www.fotona.com.