laserowe usuwanie owłosienia lublin

Depilacja laserowa wciąż zyskuje na popularności. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ umożliwia pozbyć się owłosienia z różnych części ciała. Jednak skóra po laserowym usuwaniu owłosienia może być podrażniona i wymagać specjalnej pielęgnacji. Sprawdźcie, jak dbać o ciało po tym zabiegu.

Jak wygląda depilacja laserowa?

Przy użyciu odpowiedniego urządzenia emitującego wiązkę laserową macierz włosa ulega uszkodzeniu. Dzięki temu niechciane włosy obumierają i wypadają w przeciągu około 2 lub 3 tygodni od zabiegu. Aby depilacja laserowa przyniosła pożądany efekt, musi być powtórzona od 2 do 5 razy, ponieważ każdy włos ma trzy fazy życia. Depilacja laserowa jest najbardziej skuteczna w etapie „anagen”, kiedy włos wzrasta, a cebulka jest połączona z macierzą.

Kolejne etapy to fazy uśpienia „katagen” (etap przejściowy) i „telogen” (faza spoczynku, kiedy włos wypada i rodzi się nowy), w czasie tych przemian włos nie reaguje na laser, dlatego trzeba powtarzać zabiegi, aby trafić na czas „anagen” i trwale pozbyć się niechcianego owłosienia. Usuwanie owłosienia laserem trwa od kilku do kilkudziesięciu minut, a nawet godzin. Wszystko zależy od tego, jak duża powierzchnia skóry zostaje poddawana zabiegowi. Po zabiegu skóra zazwyczaj jest zaczerwieniona, obrzęknięta, może wystąpić rumień, ale te objawy znikają po kilku godzinach.

Pielęgnacja skóry po depilacji laserowej

ciało po depilacji laseremJak już wspomniano wcześniej, skóra zaraz po wykonaniu depilacji jest podrażniona i zaczerwieniona. Dlatego trzeba zadbać o to, aby nie narazić jej na kolejne podrażnienia poprzez nieodpowiednią pielęgnację. W czasie wykonywania zabiegu nie bójmy się zapytać o to, jakie kremy warto zastosować.

Z pewnością otrzymamy kilka wskazówek dotyczących rodzajów kremów, które schłodzą i złagodzą podrażnione miejsca. Stosowanie sprawdzonych kosmetyków jest bardzo ważne, ponieważ często po zabiegu skóra swędzi i piecze. Jeżeli poddawaliśmy depilacji skórę twarzy, to lepiej w tym dniu zrezygnować z makijażu, aby cera mogła się zregenerować.

Pielęgnacja skóry musi być odpowiednia przez minimum 14 dni od wykonania zabiegu. Przez ten okres czasu nie powinniśmy zażywać gorących kąpieli, najlepiej, aby woda była letnia. Nie używamy mydła, zamiast tego stosujemy żel myjący bezmydłowy, a do twarzy tonik lub mleczko bezalkoholowe. Nie wolno również w tym czasie korzystać z sauny, czy basenów.

Podczas okresu przeznaczonego na rekonwalescencję skóry, zrezygnujmy z chodzenia na siłownię, a po kąpieli nie trzyjmy mocno ciała ręcznikiem. Należy również wstrzymać się z opalaniem, czy to w pełnym słońcu, czy na solarium przez następne 4 tygodnie. Przez tydzień od wykonania zabiegu nie można korzystać z samoopalaczy.

Co więcej, trzeba unikać wszelkich preparatów kosmetycznych na bazie alkoholi (antyperspiranty, dezodoranty), nie wolno stosować peelingów, ani korzystać z zabiegów złuszczających naskórek. Nie wolno stosować ani zażywać ziół, czy leków, które mogą mieć działanie fotouczulające. Warto natomiast stosować kremy i balsamy natłuszczające skórę. Konieczne trzeba używać kremów z filtrem UV +50.

Depilacja laserowa to w tej chwili jedna z najskuteczniejszych metod trwałego pozbycia się owłosienia z poszczególnych obszarów ciała. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o tym zabiegu, zapraszamy do kontaktu ze specjalistą gabinetu kosmetycznego Esteticenter w Lublinie. Tutaj poznasz wszystkie szczegóły i dowiesz się, czy w Twoim przypadku nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu.