Kobiety depilowały się od zawsze. W czasach najdawniejszych do przeprowadzenia tego typu zabiegu wykorzystywano ostre krawędzi muszli. Od tego czasu wiele się zmieniło. Dziś depilację przeprowadzi… laser.
Przeprowadzana domowymi metodami depilacja daje krótkotrwałe efekty, wymaga czasu, systematyczności, odpowiednich narzędzi (te wszystkie pianki, żele, woski, jednorazowe maszynki, czy depilatory – wszystkie je znamy) i częstokroć prowadzi do nieestetycznego wrastania włosków. A jeśli zależy nam, by nasze ciało (nie tylko nogi!) było gładkie, a skóra zadbana i bez podrażnień, rozwiązanie jest jedno – depilacja laserowa.
Laserowe usuwanie owłosienia – co to takiego?
Nasze ciało fizjologicznie pokrywają włoski – prawdopodobnie w ilości 5 milionów. W niektórych miejscach są jednak zbyt mocno widoczne, sprawiają, że czujemy się nieswojo. Wtedy powinniśmy je usunąć. Jak wygląda taki zabieg? Laser emituje wiązkę światła, która oddziałuje na melaninę, czyli barwnik zawarty przede wszystkim w mieszkach włosowych. Pod wpływem energii cieplnej cebulka włosa zostaje zniszczona, w wyniku czego włos wypada.
Trzeba tu zaznaczy, że od razu wszystkich włosków usunąć się nie da. Dzieje się tak, dlatego że poszczególne włoski znajdują się w różnych fazach rozwoju, a tylko jednej z trzech poddają się działaniu lasera. Anagen, bo o tej fazie mowa, to czas, kiedy włos wzrasta. Fazy zmieniają się co 4-6 tygodni, dlatego w takim czasie należy zabieg laserowy powtórzyć, by uzyskać pełną jego skuteczność.
Depilacja laserowa w 5 krokach
Dlaczego zbędne owłosienie usuwać laserowo? Dlatego, że to praktyczne rozwiązanie, którego efekt da nam ogromną satysfakcję. Oto, jak wygląda droga do gładkiej skóry w Esteticenter.
- Konsultacja z kosmetologiem, który oceni stan naszej skóry i owłosienia, dobierze odpowiednie parametry zabiegu laserowego.
- Przygotowanie: przed zabiegiem musimy pamiętać i kilku kwestiach: nie peelingować, nie depilować skóry woskiem, czy plastrami, nie opalać się na słońcu ani w solarium, unikać innych czynników powodujących podrażnienia skórne.
- Sam zabieg: dyskomfort odczuwany w czasie przeprowadzania depilacji laserowej zależy od indywidualnych cech pacjenta – różni ludzi mają różny próg bólu. Nie jest on jednak zbyt intensywny.
- A ponieważ stosujemy jako uzupełnienie laseroterapii CRYOLIFT emitujący strumień schłodzonego powietrza, mamy pewność, że dla naszych pacjentek zabieg nie jest szczególnie przykrym doświadczeniem.
- Po zabiegu możliwe jest odczuwanie delikatnego pulsowania skóry – jest to jednak przejściowe, ustępuje w przeciągu kilkunastu minut. Zabieg najlepsze efekty daje u osób z jasną karnacją i ciemnych owłosieniem.
Fotodepilacja nie tylko na nogi
Zabieg laserowej depilacji przebiega w komfortowych dla pacjenta warunkach i może być przeprowadzony w kilku miejscach w czasie jednej sesji. Z tego powodu warto zdecydować się również na fotodepilację pod pachami, wrażliwych okolic bikini, czy całych nóg. Tematem tabu stopniowo przestaje być kwestia owłosienia w miejscach intymnych. W końcu: żadne z ludzkich spraw nie są nam obce.
Dzięki laseroterapii pomagamy też naszym Pacjentom w poradzeniu sobie z innymi uciążliwymi problemami.