Masz problem z pękającymi naczynkami, tak zwanymi pajączkami? Próbowałaś już wielu metod, ale nie zawsze przynosiły pożądany efekt? Na szczęście medycyna estetyczna wciąż się rozwija, powstaje wiele nowych skutecznych sposobów. Sprawdź, jakie efekty przynosi laseroterapia, kiedy pomaga i kto może ją zastosować.
Przyczyny powstawania naczynek
Zanim pogłębimy wiedzę na temat laseroterapii w leczeniu skóry naczynkowej, najpierw poznajmy przyczyny powstawania pajączków. Naczynko pęka w wyniku rozszerzenia się ścianek, przez co powstaje mały podskórny wylew, widoczny głównie na twarzy, naczynka mogą pękać również na nogach. Jeżeli chodzi o cerę, jest ona bardzo wrażliwa i źle reaguje na niekorzystne warunki pogodowe.
Rozszerzenie się naczynek może być wywołane przez wiatr, mróz, zbyt mocne promienie słoneczne, a także wysiłek fizyczny, ostre jedzenie, gorąca kąpiel, czy problemy hormonalne. Słabe ścianki naczynek są mało elastyczne, przez co niektóre z nich po rozszerzeniu się nie będą się kurczyć i zostają już na stałe. W opisanej sytuacji mamy do czynienia z pajączkiem.
Laseroterapia w leczeniu pękających naczynek
Zabiegi z wykorzystaniem lasera pozwalają poprawić koloryt skóry i jej ogólny wygląd. To bezpieczna i bezinwazyjna metoda obarczona najmniejszym ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych. Zabieg laserowego usuwania naczynek w Esteticenter w Lublinie trwa mniej więcej 20 minut, jednak jego ostateczna długość jest uwarunkowana obszarem poddawanym leczeniu.
Przy zamykaniu naczynek laserem, wiązka światła dochodzi do naczyń krwionośnych, jednocześnie nie uszkadzając skóry. Podczas zabiegu podgrzewa ciałka czerwone krwi, w wyniku dalszych procesów naczynka obumierają i są z powrotem wchłaniane przez organizm. Dzięki temu nie są widoczne na skórze. Laseroterapia ze względu na możliwość ustalania ostatecznej długości wiązki światła pozwala na zamykanie naczynek na różnych głębokościach skóry o różnej wielkości.
Dzięki laserowi pozbycie się niebieskich naczynek na nogach nie jest już problemem. W celu usunięcia naczynek przeprowadza się od 1 do 3 zabiegów. Ta metoda ma bardzo dużą skuteczność, a przy tym nie powoduje dużego bólu. Skorzystanie z laseroterapii jest zalecane w przypadku teleangiektazji twarzy, naczynek na nogach, naczyniaków, trądziku różowatego, czy rozproszonych zaczerwień. Po laserowym usuwaniu naczynek skóra może być zaczerwieniona, obrzęknięta, ale te skutki uboczne szybko znikają w ciągu kilku godzin. Po wykonaniu laserowego zamykania naczynek należy ściśle trzymać się zaleceń otrzymanych w gabinecie kosmetycznym.
Jak dbać o skórę naczynkową?
Sama laseroterapia nie wystarczy, w celu całkowitego wyeliminowania problemu należy szczególnie dbać o wrażliwą skórę, skłonną do pękania naczynek. Tutaj warto wybrać się do dermatologa, on wskaże dermokosmetyki, których codzienne stosowanie pozwoli wzmocnić i uelastycznić naczynia krwionośne. Tutaj konieczne jest odpowiednie nawilżenie, odżywienie skóry skłonnej do podrażnień i dostarczenie jej witamin K, PP, C, B2. Oprócz tego powinniśmy unikać zimowych spacerów w czasie dużego mrozu, gorących kąpieli, sauny, a także chronić skórę twarzy przed zbyt mocnymi promieniami słońca. Warto pamiętać o stosowaniu kremów z filtrami ochronnymi UVA i UVB.
Laseroterapia to jedna z najskuteczniejszych metod zamykania naczynek. Jednak tak jak każdy zabieg ma swoje przeciwwskazania. Jeżeli chcesz skorzystać z tej metody lub dowiedzieć się o innych sposobach zamykania naczynek przystosowanych do Twojego stanu zdrowia, to sprawdź, co możemy zaproponować Ci w gabinecie kosmetycznym Esteticenter. Zapraszamy do kontaktu.