efekty leczenia trądziku - kosmetologia lublin

Zabiegi współczesnej medycyny estetycznej dotyczą również kwestii z pogranicza urody i zdrowia, co widać na przykładzie leczenia trądziku. Zmiany skórne o charakterze zapalnym warto poddać działaniu lasera, ponieważ jest to jedna ze skutecznych, a zarazem bezpiecznych metod przywracania naturalnego wyglądu. Odpowiednio przeprowadzona terapia pozwoli Ci odzyskać pewność siebie i dobre samopoczucie.

Moc korzyści w medycynie estetycznej na miarę Twoich potrzeb

Trądzik pojawiający się w okresie dojrzewania uznawany jest za standard, jeżeli ustępuje z upływem czasu przy zastosowaniu preparatów z dziedziny kosmetyki lub specyfików dostępnych w aptece. Jeżeli jednak zmiany trądzikowe utrzymują się przez kilka lat, albo pierwszy ich rzut ma miejsce u osoby dorosłej, kuracja może wymagać bardziej zaawansowanych działań. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, w której leczenie trądziku zajmuje istotne miejsce.

po leczeniu trądzikuDefinitywnym rozwiązaniem problemów z cerą trądzikową może być laser Nd:YAG, ponieważ:

  • wiązka lasera penetruje skórę za pomocą fali świetlnej o długości 1064 nm,
  • gruczoły łojowe przestają produkować nadmierną ilość sebum,
  • wzrasta temperatura skóry do poziomu, w którym niszczone są bakterie,
  • następuje obkurczenie porów skóry i odkażenie miejsc poddanych działaniu lasera,
  • rozpoczyna się proces samoregeneracji skóry, między innymi poprzez tworzenie kolagenu.

Istotą laserowego leczenia trądziku jest fakt, że uszkodzeniu ulegają jedynie tkanki zmienione chorobowo, natomiast nieuszkodzone i bezpieczne pozostają zdrowe miejsca na skórze. Taka metoda to precyzja charakterystyczna dla zabiegów medycyny estetycznej i kosmetologii.

Dodatkowe atuty profesjonalnego leczenia trądziku laserem

Poddając się zabiegom laseroterapii zauważysz nie tylko redukcję zmian trądzikowych, lecz również inne korzyści tej metody. Skóra pobudzana od wewnątrz ulega przemodelowaniu, pobudzone zostają mechanizmy, których efektem jest:

  • rozjaśnienie cery – dotyczy to między innymi zmian powstałych od nadmiaru opalania,
  • wygładzenie drobnych zmarszczek – wynik pobudzenia produkcji kolagenu,
  • ograniczenie „błyszczenia” – matowa skóra bez nadmiaru niepożądanego sebum.

Zmniejszenie poszczególnych defektów zauważysz już po pierwszym zabiegu leczenia trądziku laserem, a cykl 3 naświetlań w trzytygodniowych odstępach jest zazwyczaj wystarczający, aby skutecznie przywrócić skórze zdrowy wygląd. Medycyna estetyczna jest w tej kwestii Twoim sprzymierzeńcem.

Nie bagatelizuj problemu, wybierz laserowe leczenie trądziku

Przy zmianach trądzikowych najrozsądniejszym działaniem jest działanie niezwłoczne, ukierunkowane na walkę ze źródłem problemu. W przeciwieństwie do powierzchownego działania preparatów do cery trądzikowej, laseroterapia przenika do rdzenia każdej zmiany skórnej, zapobiegając jej rozwojowi.

Laserowemu leczeniu trądziku medycyna estetyczna zawdzięcza między innymi możliwość zapobiegania licznym powikłaniom nieleczonych zmian skórnych. Zaniedbane zaskórniki, grudki i krosty wywołują proces zapalny, a im bardziej zaawansowana jest ich postać, tym większe ryzyko, że na skórze pozostawią ślady w postaci blizn oraz przebarwień. Reagując odpowiednio wcześnie, odzyskasz komfort gładkiej, zdrowej skóry.