powiększanie ust lublin - efekty

W medycynie estetycznej od lat nauka miesza się z codziennością. Na zmarszczki głębokie i mimiczne najlepszy jest botoks. Za to kwas hialuronowy jest niezastąpiony przy modelowaniu ust, czy wypełnieniu zmarszczek. Efekt ich działania zachwyca zawsze – niezależnie od jego naukowego uzasadnienia.

A z naukowego punktu widzenia botoks to… jad kiełbasiany blokujący wydzielanie acetylocholiny, odpowiadającej za przewodzenie sygnału nerwowego. Za to kwas hialuronowy to naturalny składnik macierzy międzykomórkowej skóry właściwej, wiążący wodę i w konsekwencji odpowiadający za właściwe nawilżenie cery. Lata praktyki i badań umożliwiły bezpieczne stosowanie ich w salonach kosmetycznych.

Wypełnianie zmarszczek botoksem: sprawdzona metoda

Zaczęło się przypadkiem – w latach 70.  ubiegłego wieku jadem kiełbasianym leczono bolesne skurcze mięśni twarzy. U pacjentów lekarze dostrzegli zadziwiający „skutek uboczny” – znaczne spłycenie zmarszczek mimicznych.

W 2002 roku botoks trafił do salonów kosmetycznych. Działa on w mięśniach i odpowiada za ich „rozluźnienie”, czego efektem jest wygładzenie powierzchni skóry – stąd tak duża skuteczność przy redukcji zmarszczek głębokich oraz mimicznych. Zabieg trzeba jednak powtarzać do 4-8 miesięcy. Dlatego alternatywą dla botoksu jest kwas hialuronowy.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jako naturalna regeneracja skóry

Kobieta ze skórą szyi bez zmarszczekTo metoda dla tych, którzy – najogólniej – wolą nieco mniejsze efekty, za to na dłużej. Zaaplikowany do głębszych warstw skóry (a nie tak jak botoks – do mięśni mimicznych) utrzymuje się w niej około roku. Żele z jego dodatkiem wspomagają efekty terapii hialuronowej, skutecznie ujędrniają i wygładzają skórę.

Powszechnie stosowany jest przy:

  • wypełnianiu zmarszczek twarzy, szyi i dekoltu,
  • niechirurgicznej korekcie konturu twarzy (modelowanie nosa, uniesienie brwi i kącików ust),
  • zabiegach rewitalizacji dłoni,
  • powiększaniu piersi,
  • ujędrnianiu pośladków,
  • modelowaniu łydek.

Hialuronowe powiększanie ust, by czarować uśmiechem

Piękne usta to… nieodzowny atrybut atrakcyjnego wyglądu. Pełne wargi są jego najlepszym dopełnieniem, stąd rosnąca popularność tego zabiegu. Jego efekty widoczne mogą być nawet przez kolejnych osiemnaście miesięcy.

Zabieg polega na wstrzyknięciu dawki kwasu hialuronowego w wargi, co wywołuje zwiększenie gęstości tkanek. Nieodzowne jest tu znieczulenie miejscowe; objawy pozabiegowe znikają po 3-5 dniach.

Medycyna estetyczna w Esteticenter

Każda z powyższych terapii odbywa się przy ścisłej współpracy pacjenta z naszym ekspertem, który ocenia skalę zabiegu i odpowiednio dobiera ilość zaaplikowanych substancji. Precyzja to podstawa, dlatego warto zaufać najlepszym.

Na samopoczucie wpływa nie tylko wygląd, ale też kondycja organizmu. Jeśli doskwierają Wam dolegliwości bólowe – w innych wpisach wyjaśniamy, jak w uporaniu się z nimi pomoże terapia falą uderzeniową lub masaż. Oto wspomniane artykuły: „Ruch bez bólu od zaraz – skuteczne leczenie dolegliwości bólowych falą uderzeniową” oraz „Masaż w Esteticenter – po prostu… dobry na wszystko” zachęcamy do lektury.