powiększanie ust Lublin botoxem po zabiegu

Symetryczne i wyraziste usta sprawiają, że cała twarz wygląda bardziej atrakcyjnie, a uśmiech przyciąga uwagę. Wargi tracić mogą wraz z upływem czasu swoją jędrność oraz zdrowy koloryt, dlatego innowacyjne zabiegi powiększania ust to nie tylko wypełnianie konturów, lecz również bardziej wszechstronne działania – ich rezultaty widoczne są już po pierwszej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej.

Wyraźne efekty związane z powiększaniem ust poprzez iniekcje

Inaczej niż w przypadku zabiegów chirurgicznych, medycyna estetyczna daje możliwość osiągnięcia zadowalających wyników powiększania ust bez użycia skalpela. Co prawda ostrzykiwanie wymaga ingerencji w strukturę warg, niemniej jednak jest to działanie znacznie mniej inwazyjne, a tym samym bardziej bezpieczne niż działanie chirurga.

powiększanie ust hialuronemDo iniekcji stosowany może być:

 • kwas hialuronowy,
 • botox,
 • kolagen,
 • autoprzeszczep z tkanki tłuszczowej.

Aby usta ukazały się w pełnej krasie po zabiegu powiększania jedną z powyższych metod, wystarczą 2-3 dni oczekiwania. Gdy ustąpi niewielka zazwyczaj opuchlizna i ewentualne miejscowe zasinienie, zobaczysz, że Twoje usta są perfekcyjnie:

 • skorygowane – częstym defektem ust są dysproporcje pomiędzy prawą a lewą stroną lub między dolną i górną wargą; korekta pozwala zniwelować te różnice,
 • wymodelowane – widać to na przykładzie redukcji odległości pomiędzy górną wargą i nosem lub trwałego podniesienia opadających kącików ust,
 • powiększone – specjalista optymalnie dobierze ilość wstrzykiwanego preparatu, aby efekt był widoczny, a zarazem zbliżony do naturalnego,
 • ukrwione – wygładzenie, rewitalizacja i ujędrnienie ust to jednocześnie poprawa ich ukrwienia, a tym samym wydobycie i podkreślenie kolorytu.

Znieczulenie miejscowe sprawia, że mimo zastosowania igieł, zabiegi są niemal bezbolesne.

Usta do poprawy z kwasem hialuronowym

Cząsteczki kwasu hialuronowego doskonale wiążą wodę, wpływają na optymalne nawilżenie ust po iniekcji. Zaaplikowany w ten sposób preparat jest znacznie skuteczniejszy niż jego odpowiedniki w dostępnych na rynku kremach. Największe znaczenie ma tutaj możliwość szybkiego osiągnięcia rezultatów, co nie sposób zrealizować nawet przy regularnym stosowaniu wysokiej klasy kosmetyków.

W skrócie mechanizm działania preparatów bazujących na kwasie hialuronowym wygląda jak poniżej:

 1. cząsteczki wstrzykniętego preparatu działają wymiatająco na wolne rodniki,
 2. każda cząsteczka kwasu wiąże 250 cząsteczek wody, co odpowiada za nawilżenie ust,
 3. właściwości budulcowe sprawiają, że rozpoczyna się odbudowa komórek i tkanek,
 4. zwieńczenie stanowi intensywna regeneracja oraz proces gojenia się naskórka.

Optymalną postacią preparatu jest forma elastycznego żelu i w takiej właśnie wersji preparat podawany jest podczas iniekcji ust.

Dlaczego warto brać pod uwagę również botox?

Działanie botoxu w powiększaniu ust bazuje na wymuszeniu określonych mechanizmów, lecz jest równie skuteczne i pozwala osiągnąć zamierzone rezultaty. Inaczej jednak niż w przypadku kwasu hialuronowego, dochodzi tutaj do porażenia połączeń nerwowo-mięśniowych, natomiast jeżeli nie występują przeciwwskazania do wykonania zabiegu, można przeprowadzić iniekcję.

Z botoxem wiąże się zazwyczaj chęć osiągnięcia bardziej spektakularnych rezultatów, lecz w tym przypadku również warto zaufać specjaliście, który doradzi, jaka ilość preparatu będzie odpowiednia, aby usta wyglądały kusząco, a bez efektu przerysowania. Argumentem za wybraniem tej metody może być również koszt – zazwyczaj niższy niż w iniekcjach z użyciem preparatów z kwasem hialuronowym.

Retusz przez powiększanie – usta w nowym wydaniu

Już dzięki samemu powiększaniu usta nabiorą atrakcyjnego wyglądu, a to często dopiero początek przemian. Arkana medycyny estetycznej przynoszą znacznie więcej możliwości, dlatego warto rozważyć również redukcję bruzd wargowo-nosowych, czy ujędrnienie skóry całej twarzy, aby zadbać o swój wygląd w nieco szerszym kontekście.