zabieg depilacji laserowej - laser frakcyjny lublin

Trwałe usuwanie owłosienia należy do kanonu zabiegów medycyny estetycznej, a z depilacją laserową swoje nadzieje wiążą również osoby, u których metody mniej radykalne nie przynoszą spodziewanych efektów. Zanim jednak na Twoje ciało padnie pierwsza wiązka lasera, zadbaj o odpowiednie przygotowania, które stanowią niezbędny wstęp do wizyty w gabinecie medycyny estetycznej.

Działania rutynowe i nieco bardziej zaawansowane

Okres przed poddaniem się pierwszemu zabiegowi depilacji laserowej należy wykorzystać na wszechstronną troskę o własny organizm. Korzyści będą podwójne: nie tylko zabezpieczysz swoje ciało przed określonymi skutkami ubocznymi działania lasera, lecz również zadbasz o skórę w stopniu znacznie większym, niż ma to miejsce na co dzień.

Co zatem należy zrobić, aby ze spokojem poddać się depilacji?

1. Zakończ odpowiednio wcześnie poszczególne kuracje

Dotyczy to nie tylko retinoidów, stosowanych w różnych preparatach od kremów odmładzających, ale również medykamenty z grupy przeciwnowotworowych. Przeciwwskazaniem może być również przyjmowanie antybiotyków, na przykład w postaci tetracykliny i innych fototoksycznych.

2. Zwróć uwagę na skład używanych kosmetyków do ciała

Miesiąc przed planowanym zabiegiem należy odstawić wszelkie preparaty pielęgnacyjne i lecznicze, które zawierają witaminę A oraz C, a także te z zawartością kwasów owocowych. W przypadku preparatów o działaniu złuszczającym – wystarczy tydzień przerwy.

3. Nie używaj depilatora, pęsety ani woskudepilacja laserem po zabiegu

Okres karencji wynosi 4 tygodnie dla twarzy i 6 tygodni przy poszczególnych partiach ciała. Można w tym czasie stosować standardowe maszynki do golenia lub kremy depilujące, ponieważ te metody w mniejszym stopniu podrażniają skórę, są mniej inwazyjne.

4. Zrezygnuj z opalenizny naturalnej oraz sztucznej

Należy odczekać 4-6 tygodni po zażywaniu kąpieli słonecznych, a w przypadku stosowania samoopalacza lub poddaniu się zabiegom opalenizny natryskowej – do czasu całkowitego zniknięcia pigmentacji ze skóry.

5. Wylecz aktywne infekcje oraz podrażnienia

Skóra powinna być czysta, odpowiednio nawilżona i wolna od stanów zapalnych, podrażnień, infekcji. Dotyczy to zmian o charakterze wirusowym, bakteryjnym oraz grzybiczym. Depilacji laserowej można się poddać zazwyczaj 2 tygodnie po wyleczeniu infekcji.

Konsultacja i próba laserowa przed usuwaniem owłosienia

Laseroterapia wiąże się z ingerencją w ciało człowieka, dlatego niezbędne jest zaplanowanie zabiegów usuwania owłosienia tak, aby zminimalizować ewentualne skutki uboczne. Służy temu przede wszystkim konsultacja, podczas której specjalista medycyny estetycznej oceni typ i stan Twojej skóry oraz jej gotowość na poddanie się serii promieni laserowych. Przeprowadzona powinna zostać także próba na niewielkim fragmencie depilowanej partii ciała, która potwierdzi lub wykluczy nadwrażliwość skóry na działanie lasera, jako metody trwałego usuwania owłosienia.

Bezpieczna depilacja laserowa w gabinecie medycyny estetycznej

Z depilacją laserową wiąże się wizja gładkiej skóry na każdy dzień, bez jakichkolwiek dalszych działań po serii zabiegów. Skorzystanie z usług specjalisty to rozsądna inwestycja jako alternatywa dla doraźnych rozwiązań, a przyjemna atmosfera gabinetu medycyny estetycznej będzie optymalnym dopełnieniem każdego zabiegu.