depilacja laserowa lublin - usuwanie niechcianego owłosienia

Epidermis – naskórek, zbudowany z warstwy rogowej, jasnej, ziarnistej, kolczystej i podstawnej. I wreszcie… skóra właściwa, cutis vera. Jej kondycja wpływa bezpośrednio na nasz wygląd, to ona odżywia i wzmacnia. To na jej kondycję oddziałuje mezoterapia – znakomity sposób na poprawę kondycji skóry bez ingerencji chirurgicznej.

O tym, jak przypadkiem odkryto właściwości mezoterapii

Mezoterapia jest zabiegiem klasycznym i fundamentalnym w medycynie estetycznej. Polega na dostarczeniu do skóry właściwej substancji odżywczych i regenerujących. Jej historia sięga połowy XX wieku. Zaczęło się od przypadku – od nieudanego eksperymentu na niedosłyszącym pacjencie w jednej z francuskich klinik, ponad pół wieku temu.

Słuchu nie przywróciła, ale zredukowała szumy i ból. Był to przyczynek do kolejnych badań – mezoterapię stosowano w leczeniu żylaków i migreny. Do kosmetologii trafiła przypadkiem, kilka lat temu – zabieg szybko zrobił zawrotną karierę. Dziś jest powszechnie stosowany w gabinetach kosmetycznych.

Do wyboru jest kilka technik odżywiania skóry właściwej:kobieta odkryła zmarszczki na twarzy

  • mezoterapia igłowa i jej nowocześniejsza odmiana – bezigłowa,
  • sonoforeza,
  • jonoforeza.

W medycynie estetycznej zalecana jest przy rozstępach, cellulicie i zwiotczeniu skóry. Opóźnia starzenie skóry i… łysienie.

Zastosowanie kwasu hialuronowego w mezoterapii bezigłowej

Miejscowe, precyzyjne i bezinwazyjne podawanie preparatu odżywczego to tajemnica skuteczności mezoterapii bezigłowej i jej długotrwałych efektów. Dodatkowo – odbija się to korzystnie na funkcjonowaniu organizmu, bo tak intensywna regeneracja skóry nie obciąża nerek i wątroby.

Dzięki tego typu zabiegom bezpośrednio do skóry właściwej docierają niezbędne substancje aktywne, regenerujące jej wygląd. W czasie kilkutygodniowej terapii, obejmującej kilka zabiegów, lekarz na bieżąco śledzi wyniki i modyfikuje jej przebieg.

Kwas hialuronowy to podstawa nawilżenia w mezoterapii. Dodatkowo zwiększa produkcję kolagenu – to kolejny czynnik zapobiegający zbyt szybkiemu wiotczeniu skóry. NCTF Ha oraz mezofit to nowoczesne modyfikacje kwasu hialuronowego, o szerszym zakresie działania. Kwas dezoksyrybonukleinowy polecany jest skórze dojrzałej, a krzemionka wzmacnia strukturę tkanki skórnej (i zapobiega wypadaniu włosów). Innymi preparatami mezoterapeutycznymi są: kofeina, L-karnityna, dekspantenol, wyciąg z nostrzyka.

Bez tajemnic: mezoterapia dla początkujących

Jest kilka praktycznych wskazówek, o których należy pamiętać przed zabiegiem mezoterapii.

  • Tydzień przed zabiegiem warto zacząć wzmacniać naczynia krwionośne, wcierając maść z witaminą K.
  • Dwa dni przed – nie wolno zażywać aspiryny i innych leków przeciwzapalnych, zawierających kwas acetylosalicylowy.
  • W dniu zabiegu unikajmy sauny, wysiłku fizycznego i basenu.
  • Po zabiegu należy kontynuować przez kilka kolejnych dni stosowanie maści z witaminą K.

Postępowanie zgodnie z zaleceniami lekarskimi gwarantuje satysfakcjonujące efekty.

A jeśli interesują Cię inne zabiegi poprawiające wygląd skóry, polecamy artykuł o mikrodermabrazji na naszym blogu. Oto on: „Piękna skóra na piękne dni. Kilka słów o mikrodermabrazji.”