Medycyna estetyczna służy poprawie satysfakcji z własnego wyglądu, a przez to wpływa na subiektywnie ocenianą jakość życia i zadowolenia z siebie. Bardzo często o tym, co o sobie myślimy decyduje to, co widzimy, kiedy spoglądamy w lustro. Lubimy widzieć tam promienną cerę, gładką skórę, ponętne usta. Lubimy też, kiedy twarz w lustrze wygląda młodzieńczo, bo młodość jest dziś w cenie. Na szczęście – dla wielu z nas – o nasze twarze nie dba wyłącznie natura. Dziś z powodzeniem wspomaga ją medycyna estetyczna.
Medycyna estetyczna adekwatna do wieku
Do Esteticenter trafiają osoby z w różnym wieku, z różnymi problemami, które chciałyby swojej twarzy ująć lat czy doświadczeń, które objawiają się w postaci różnie zlokalizowanych zmarszczek.
- Młodym ludziom proponujemy podkreślenie walorów urody, prezentujemy metody dbania o wygląd twarzy w sposób ukierunkowany na przedłużenie jej młodości.
- Osobom w wieku dojrzałym z kolei proponujemy szereg zabiegów rewitalizujących, odświeżających.
Medycyna estetyczna to więcej niż kosmetologia, dlatego zabiegi z tego zakresu przeprowadzane są pod nadzorem lekarza. Dysponuje ona większymi możliwościami, dzięki czemu efekty działań poprawiających kondycję skóry są trwalsze, głębsze, bardziej satysfakcjonujące.
Na początek peeling chemiczny
Wybór peelingu chemicznego zależy od tego, jakie efekty chcemy uzyskać dzięki jego zastosowaniu.
- Peelingi kwasowe – mlekowy, migdałowy, glikolowy – przysłużą się zniwelowaniu problemów estetycznych takich jak: trądzik, przebarwienia, płytkie zmarszczki.
- Peelingi z retinolem – na przykład Yellow Peel czy Cosmelan – zadziałają regeneracyjnie, odmładzająco.
A kiedy trzeba zadziałać głębiej…
Pod powierzchnią naskórka działać będą zabiegi mezoterapeutyczne, które pozwalają na wprowadzenie w skórę preparatów działających odżywczo czy leczniczo. Aby osiągnąć konkretne rezultaty, należy sięgnąć po substancje opracowane pod kątem zwalczania konkretnych problemów:
- krzemionka – ujędrnianie;
- kwas hialuronowy – nawilżanie;
- Hydrate – odżywianie;
- NCTF Ha – regeneracja;
- DNA – odnowa komórkowa;
- Serum TNS™ – wyjątkowa na rynku mieszanka składników redukujących zmarszczki.
Więcej o zabiegach mezoterapeutycznych piszemy w innym artykule na naszym firmowym blogu: Wzmocnienie skóry u podstaw – mezoterapia.
Upiększające iniekcje
Metodą iniekcyjną podawane jest także osocze bogatopłytkowe PRP w postaci koncentratu płytek krwi zawartych w osoczu. Składniki takiego preparatu pozyskiwane są z krwi Pacjenta oraz poddawane mechanicznemu przygotowaniu. Otrzymana w ten sposób substancja wspomaga angiogenezę (czyli tworzenie naczyń krwionośnych), stymuluje fibroblasty odpowiedzialne za syntezę kolagenu, aktywuje komórki macierzyste; efektem tego jest pobudzenie regeneracji tkanki skórnej.
Wypełnij to, co ujął czas
Z wiekiem skóra twarzy traci jędrność, opada, pojawiają się w niej:
- zagłębienia (pod oczami),
- bruzdy (nosowo-wargowe),
- zmarszczki (na czole, marionetki, mimiczne).
W innych miejscach dochodzi do zmian objętości, zapadają się policzki. Zmieniają się rysy twarzy. Okazuje się, że kremy to za mało. By wymodelować rysy twarzy, skorygować linię nosa czy żuchwy, czyli okolice zmienione upływem czasu, konieczne jest użycie wypełniaczy. Są one dziś substancjami bezpiecznymi, podawanymi w sposób, który nie spowoduje powstała efektu maski. Ujmują one twarzy lat, sprawiając, że wciąż pozostaje ona naturalna.
W medycynie estetycznej jako wypełniacze stosuje się:
- kwas hialuronowy – pozyskiwany jest on laboratoryjnie jako substancja posiadająca właściwości kwasu hialuronowego naturalnie występującego w ludzkim organizmie. Ponieważ działa higroskopijnie, poprawia nawilżenie skóry, jej sprężystość. Po zabiegu z jego zastosowaniem, tkanka ulega uniesieniu, napięciu, jest wygładzona. Po 9-12 miesiącach preparat zostaje w naturalny sposób wchłonięty, mimo tego jednak utrzymuje się efekt poprawienia jakości skóry;
- botoks – czyli toksyna botulinowa, inaczej też jad kiełbasiany – wytwarzany jest w laboratoriach z oczyszczonych szczepów bakterii, które są następnie rozdzielane na bezpieczne dawki. Jego wstrzyknięcie blokuje wydzielanie neuroprzekaźnika biorącego udział w przekazywaniu impulsów między mięśniami i nerwami, co powoduje czasowe rozluźnienie mięśnia uwidaczniające się na skórze jako „rozprostowanie” zmarszczki, utrzymujące się od 4 nawet do 8 miesięcy.
Polecamy do przeczytania na naszym blogu: Nauka i piękno, czyli… botoks i kwas hialuronowy.
Indywidualny dobór zabiegów z zakresu medycyny estetycznej
W Esteticenter nasi lekarze specjalizujący się w medycynie estetycznej w czasie konsultacji ocenią kondycję skóry, podpowiedzą, która z metod jej wspomagania będzie najskuteczniejsza i przyniesie najbardziej satysfakcjonujące efekty.